Zakładając, że jesteśmy już wyposażone w zestaw właściwych kosmetyków do makijażu konieczne jest także uzupełnienie domowej toaletki w przybory, które umożliwią jego nieskazitelną aplikację. Bez czego nie obejdziemy się w swojej wyprawce?

Akcesoria do makijażu – wybór pędzla

Sklepowe półki uginają się od ciężaru pędzli. Różne rozmiary, kolory i ilość włosia mogą przyprawić o zawrót głowy. Wymieńmy więc te, które nieodzowne są w naszej kosmetyczce Pędzel do różu to duży, puchaty i okrągły przedstawiciel tej rodziny. Pomoże on nam zaaplikować róż oraz umożliwi konturowanie twarzy. Dzięki niemu unikniemy nieestetycznych plam na policzkach.

Kolejnym niezbędnym produktem jest mały puchaty pędzel. Służy on to nakładania cieni i pracy z nimi, a także do wykorzystania korektora i jego rozprowadzenia. Wybierajmy takie, które mają trochę spiczaste lub okrągłe zakończenie, ale przede wszystkim zwracajmy uwagę na gęstość włosia. Konieczne jest, by było go dużo. Pędzel skośny ułatwia perfekcyjne wypełnienie brwi oraz wykonanie idealnej kreski eyelinerem. Ten typ nadaje się do operacji, które wymagają dokładności i chirurgicznej precyzji.

Zwracajmy uwagę głównie na poziom jego spłaszczenia. Włoski powinny tworzyć razem zwartą płaszczyznę, która umożliwia równe podkreślenie zarówno górnej jak i dolnej części oka. Aby zmieszać kolory na naszych powiekach przydatny będzie także pędzel kulkowy. Możemy dobrać jego rozmiar pod kątem osobistych upodobań. Przy jego wyborze – także – kierujemy się wielkością oka. Im większe, tym większy może być pędzel. Wszystko zależne jest tutaj od tego, jakim rozmiarem łatwiej jest nam robić się na bóstwo. Jeżeli chcemy nabyć bardziej wszechstronny sprzęt, to powinny nas zainteresować te, które mają spiczastą końcówkę. Z takim kształtem będziemy w stanie znaleźć dla niego jeszcze inne alternatywne sposoby wykorzystania.

Pędzel do podkładu, czy gąbka do makijażu, które kupić?

Tematem zupełnie odrębnym od wszystkich pędzli wymienionych powyżej jest problematyka tego czym nakładać podkład. Producenci oferują nam coraz szerszą gamę produktów do aplikacji tej grupy kosmetyków. W tej dyskusji znajdziemy fanki przeróżnych metod nakładania podkładu. Na pewno spotkamy zwolenniczki wykorzystywania w roli aplikatora własnych palców.

Nie jest to złe rozwiązanie jednak nie zapewnia takiego efektu, jaki można osiągnąć przy pomocy właściwego przyboru. Tutaj jednak zaczynają się schody. Do wyboru mamy nie tylko klasyczne pędzle do nakładania tego produktu, ale także gąbki (w przeróżnych odmianach: jajka, trójkąty, beautyblendery), czy szczoteczki do rozprowadzania. Wszystkie te produkty mają swoje wady i zalety. Konieczne jest więc rozważenie plusów i minusów poszczególnych opcji.

Przede wszystkim pędzel (okrągły lub ścięty płasko) pozwoli nam z kosmetyku wycisnąć jego kryjące właściwości. Jego struktura sprawia, że będziemy w stanie uzyskać poczucie jednolitego rozprowadzenia, dzięki możliwości roztarcia produktu. To szczególnie istotne, gdy chcemy uniknąć bardziej intensywnych plam, czy efektu odcięcia szyi od twarzy.

Gąbka z kolei jest łatwa w obsłudze i daje bardziej naturalny look. Trudno jest nałożyć przy jej pomocy za dużo kosmetyku, przez to jeśli boimy się zrobienia ze swojej twarzy maski, to odpowiedni sprzęt dla naszych potrzeb. Najnowszy wynalazek jakim są szczotki do makijażu mają owalny kształt i tym wyróżniają się od pozostałych produktów do aplikacji. Różnią się od siebie szerokością włosia i nadają się do różnych zadań. Te, które służą do podkładu powinny mieć minimum 3 cm.

Szturmem zdobywa ona serca kobiet, ponieważ sposób ułożenia włosków oraz umiejscowienie rączki zapewniają komfort użytkowania oraz sprawiają, ze kosmetyk praktycznie wtapia się w skórę. Pozwalają one na wykonanie swojego zadania precyzyjnie oraz sprawnie.

Trzeba nam jednak pamiętać, że nie tylko trzeba odpowiednio dobrać aplikator, ale również odpowiednio o niego zadbać. Sposób w jaki czyścimy nasze pędzle oraz pozostałe narzędzia do makijażu wpływa znacząco na ich kondycję. Pielęgnacja przede wszystkim! (tutaj połączony artykuł o pielęgnacji przyrządów)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here