Kompletowanie wyprawki dla noworodka obejmuje zakup nie tylko tych artykułów, z których maluch będzie korzystał bezpośrednio, ale również szeregu produktów przydatnych dla przyszłej mamy. Wśród elementów, na których zakup decyduje się wiele spodziewających się dziecka kobiet, bez wątpienia prym wiedzie poduszka do karmienia. Pomaga ona w tej codziennej czynności i gwarantuje maluchowi najwygodniejszą pozycję, a jednocześnie komfort jego mamie. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych poduszek do karmienia. Poszczególne modele różnią się między sobą nie tylko kształtem, ale również materiałem. Dlatego warto wiedzieć, czym kierować się podczas zakupu takiego produktu. Jaka jest najlepsza poduszka do karmienia? Podpowiadamy.

Jaki kształt poduszki do karmienia wybrać?

Pierwszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, wybierając poduszkę do karmienia, jest jej kształt. Obecnie na rynku znajdziemy wiele różnych modeli. Wśród najpopularniejszych wymienia się te przyjmujące formę rogala, a także księżyca, fasolki czy mufki. Poduszka do karmienia, na którą najczęściej stawiają kobiety, to ta w formie rogala. Wyróżnia się ona ergonomicznym i optymalnym kształtem, który odciąża plecy mamy, redukując napięcie karku i szyi. Sprawdza się ona zarówno w przypadku kiedy karmimy piersią, jak i butelką. Gwarantuje również dobre podparcie maluszkowi i świetnie sprawdza się także w późniejszych etapach jego rozwoju.

Mufka z kolei to typ poduszki, która dzięki swojej konstrukcji zapewnia stabilne wsparcie dla główki malucha podczas karmienia. Jednocześnie budowa tego elementu odciąża kręgosłup i ramiona mamy. Świetnie sprawdza się ona więc podczas karmienia nie tylko w domu, ale również w podróży. Dobierając kształt poduszki do karmienia, najlepiej zwrócić uwagę na sylwetkę osoby karmiącej, aby wybrany element opinał talię mamy, dzięki czemu nie będzie się zsuwał i przemieszczał.

Z jakiego materiału wybrać poduszkę do karmienia?

Kolejnym aspektem, który należy uwzględnić, wybierając poduszkę do karmienia, jest materiał, z którego wykonany jest taki produkt. W tym przypadku istotny jest zarówno surowiec, z jakiego został wytworzony pokrowiec, jak i typ wypełnienia. Poduszka do karmienia powinna być uszyta z certyfikowanego materiału ze znakiem OEKO TEX Standard 100. Najlepiej postawić na naturalne, oddychające materiały z uwagi na fakt, iż pokrowiec ma bezpośredni kontakt ze skórą zarówno maluszka, jak i jego mamy. Dlatego najchętniej wybierane są poduszki wykonane z bawełnianej tkaniny, która nie powoduje podrażnień i alergii. 

Wypełnienie takiego produktu z kolei powinno być hipoalergiczne. Obecnie na rynku znajdziemy poduszki wypełnione silikonowymi kuleczkami lub włóknami tworzącymi puch. Dostępne są również wersje z łuską gryki lub prosa uchodzące za najbardziej ekologiczne na rynku. Znajdziemy również poduszki z wypełnieniem poliestrowym charakteryzującym się sprężystością i elastycznością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here