Od bogactwa selekcji past do zębów aż bieleje oko. Zanim wybierzemy pastę do zębów zastanówmy się nad potrzebami naszego szkliwa i dziąseł. Oto kilka kryteriów, które mogą ułatwić wybór tego produktu.

Pasty wybielające i dla palaczy

Marzeniem każdego jest perłowo biały uśmiech jak z reklamy. Żeby osiągnąć ten efekt możemy pomóc swoim zębom stosując odpowiednią pastę. W przypadku chęci osiągnięcia bielszego odcienia nasz wybór powinien kierować się na produkty, które konkretnie przeznaczone są do tego celu, czy też takie, które posiadają pomocne właściwości. Jedną z opcji może być w tym przypadku tubką, która z środku zawiera oczyszczający węgiel.

Czarne pasty, które mają ten składnik pomagają uzyskać jaśniejszy odcień szkliwa. Pasty dla palaczy, które mają uporać się z powierzchniowymi przebarwieniami także nadają się do tego, by rozjaśnić kolor zębów. Działają one na podobnych zasadach, co inne produkty mające za zadanie odzyskanie bieli. Mają one większą ścieralność niż zwykłe pasty. Uważajmy, by jej wskaźnik (RDA) nie przekroczył wartości 45. Wówczas takiego produktu nie możemy stosować codziennie. Możemy spróbować jednej z opcji oferowanej przez firmę Himalaya, która nie tylko zapewnia świeżość i biel, ale robi to w naturalny sposób. Enzymy ananasa zawarte w ich naturalnym składzie mają także działanie rozjaśniające.

Jeśli chcemy – w naturalny sposób – uzyskać jaśniejsze uzębienie, to możemy także sięgnąć po olej kokosowy i przy jego pomocy płukać (na czczo!) jamę ustną. Ponadto, jeśli chcemy mieć pewność co do składu naszej pasty, to nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć ją samodzielnie w swojej kuchni. Jest pełno przepisów, które uwzględniają właśnie olej kokosowy i węgiel.

Pasty dla nadwrażliwych zębów

Wiele osób boryka się z problemem nadwrażliwości zębów i szyjek. Jeśli reagują one na zmiany temperatury i nie możemy cieszyć się już mrożoną kawą, to walkę z bólem ułatwią specjalistyczne pasty. W przypadku tego typu produktu powinniśmy zwrócić uwagę na oznaczenia dotyczące wskazań użycia, ale i skład. Podwyższona zawartość witaminy B5 oraz fluorku wskazuje, że jesteśmy na dobrej drodze. Te składowe odpowiedzialne są za odbudowę szkliwa oraz redukcję powstałych w nim uszkodzeń. Dobrze, jeżeli wśród składników znajdziemy także substancje, które pomagają łagodzić ból związany z nadwrażliwością. To związki potasowe podawane na etykiecie uśmierzają te nieprzyjemne dolegliwości.

Pasty pomocne w walce z kamieniem

Kamień osadzający się na zębach niszczy wszystko. Jedną z rzeczy jest nieestetyczny wygląd naszego uśmiechu. Jednak nie tylko wpływa on na estetykę uzębienia, ale może również prowadzić do próchnicy. To z kolei w negatywny sposób rzutuje na stan całego naszego organizmu. Dzieje się tak ze względu na to, że proces mastykacji (żucia), który jest pierwszym krokiem trawienia odbywa się z nieodzownym udziałem zębów i śliny.

Jeśli ich kondycja jest słaba, to wówczas po całym ciele rozprowadzamy szkodliwe dla niego składniki i substancje, które z kolei rzutują na nasze trawienie. Jeśli chcemy położyć temu kres, to konieczne jest znalezienie produktu, który ma redukować ilość wspomnianego osadu. Pomocne będą w tym produkty, które w składzie posiadają enzymy. Ich udział w myciu zębów powoduje rozpuszczanie się kamienia. Dostępne są także opcje mechaniczne, które ścierają nadmiar płytki nazębnej. Skuteczność pasty wymaga od nas codziennego szczotkowania co najmniej dwa razy dziennie. Jest to niezbędne minimum do tego, by osiągnąć zamierzone efekty.

Dodatkowo możemy raz na jakiś czas stosować glinkę czerwoną, która w naturalny sposób ułatwia zmniejszanie poziomu nagromadzonego kamienia. Używanie jej można uznać za domowe piaskowanie. Ma ona sypką konsystencję (jak piasek) i jej właściwości nie tylko umożliwiają uzyskanie gładszej powierzchni uzębienia, ale dodatkowo wspomaga proces wybielania zębów. Szkliwo oczyszczone z kamienia wydają się optycznie jaśniejsze bez konieczności przeprowadzania zabiegów wybielających, które mogą sprawić, że nabawimy się nadwrażliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here