Codziennie ktoś zaczyna mierzyć się z problemem nietrzymania moczu. Jeśli do tego jest zmuszony spędzać całe dnie w łóżku, to pampersy dla dorosłych stają się koniecznością. W aptekach i w specjalistycznych sklepach znajdziecie wiele rodzajów tych środków higienicznych. Co warto wiedzieć przed ich pierwszym zakupem?

Pampersy dla dorosłych czy pieluchomajtki?

Nietrzymanie moczu to problem, który pojawia się jako efekt towarzyszący różnym chorobom. Niestety może też być następstwem wypadków lub występować jako przejściowy problem po zabiegach operacyjnych. Pampersy dla dorosłych, pieluchomajtki czy majtki chłonne są w stanie podnieść komfort życia wszystkim tym, którzy muszą na co dzień mierzyć się właśnie z problemem nietrzymania moczu.

To, jaki rodzaj środków higienicznych należy wybrać, zależy od stanu chorego. Jeśli ten jest osobą chodzącą, to warto sięgać po majtki chłonne lub pieluchomajtki, a tu wybór zależy od stopnia nasilenia nietrzymania moczu. Osobom, które doświadczają nietrzymania moczu w stopniu lekkim, zazwyczaj wystarczają majtki chłonne. To w żaden sposób nie ogranicza ich aktywności, bo tego typu majtki szyje się na wzór zwykłej bielizny. Jeśli chory jest aktywny, ale cierpi na nietrzymanie moczu w stopniu cięższym, to warto zdecydować się na pieluchomajtki.

Jeśli jednak chory jest unieruchomiony w łóżku, to najlepszym rozwiązaniem będą pampersy dla dorosłych. Leżącemu choremu przynoszą znacznie większy komfort, a opiekunom ułatwiają ich wymianę.

Pampersy dla dorosłych – pierwsze zakupy

Przed pierwszym zakupem pampersów trzeba wiedzieć, że te muszą być odpowiednio dobrane. Szczególną uwagę należy zwrócić na ich rozmiar i stopień chłonności. Zbyt małe pampersy będą bardzo niewygodne dla chorego. Mogą go uciskać, ocierać i często są powodem powstawania bolesnych odparzeń. Z kolei zbyt duże zsuwają się lub po prostu zmieniają swoje położenie w czasie zmiany pozycji przez chorego. Skutkiem tego jest bardzo słaba lub wręcz żadna ochrona bielizny i pościeli.

Zanim więc wybierzesz się do sklepu, ustal obwód bioder i pasa chorego. Dzięki temu z łatwością dobierzesz odpowiedni rozmiar, a jeśli będziesz potrzebować pomocy, to sprzedawca z pewnością poradzi sobie z wyborem odpowiednich pampersów.

Drugą niezwykle istotną sprawą jest odpowiednia chłonność pampersów. Aby wybrać te właściwe, powinieneś znać odpowiedź na kilka pytań, między innymi – jak dużo chory przyjmuje płynów, jak często dochodzi do mikcji itd. Aby umieć odpowiedzieć na takie pytania, warto prowadzić specjalny dzienniczek mikcji, w którym notuje się chociażby ilości przyjmowanych płynów włącznie z jogurtami i zupami. Na tej podstawie znacznie łatwiej określić stopień chłonności pampersów, który będzie najbardziej odpowiedni dla chorego.

Co ważne, kupując pierwsze pampersy, nie warto robić wielkich zakupów. Najlepiej kupić kilka sztuk i najpierw wypróbować. Jeśli okażą się dobre, można dokonać większego zakupu. Jeśli jednak będą nieodpowiednie, to warto ponownie przeprowadzić test, wybierając inny rozmiar i chłonność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here