Mają one wiele ciekawych właściwości. Pomagają w funkcjonowaniu całego organizmu. Są też przyprawy, które wspomagają odchudzanie. Jakie z nich warto włączyć do swojego jadłospisu? Odpowiedź na pytanie znajdziecie poniżej.

Przyprawy wspierające organizmie

Na początek jednak kilka ogólnych informacji na temat ziół i roślin, którymi warto się zainteresować. Nie tyle w kontekście odchudzania, ale wspierania całego organizmu. Wiele z przypraw zawiera istotne dla nas przeciwutleniacze. Te ostatnie między innymi spowalniają starzenie się organizmu. Niektórym z przypraw przypisuje sie również działanie przeciwnowotworwe. Na pewno warto je umieścić w jadłospisie, który miałby meć działanie profilaktyczne.

Takie właściwości przypisuje się chociażby kurkumie. Ale ma ona dużo więcej do zaoferowania. Można ją na przykład wykorzystać przy infekcjach wirusowych. Kurkumie przypisuje się także właściwości łagodzące dolegliwości związane z wrzodami żołądka.

Przypraw, które wspomagają odchudzanie

Zanim skupimy się na konkretnej wyliczance parę dość istotnych kwestii. Po pierwsze zapomnijcie, że te zioła same z siebie Was odchudzą. Nie ma takich rozwiązań. Przyprawy te wspomagają odchudzanie. Są jednym z elementów procesu, który można określić jako „walkę z nadmiernym rozrostem tkanki tłuszczowej.

Kolejna sprawa to kwestia bezpieczeństwa. Podobnie jak z ziołami, jeśli jesteście uczuleni na jakąś przyprawę (a dokładniej składnik, który się w niej znajduje), to w żadnym wypadku nie włączajcie jej do swojego jadłospisu. Naprawdę nie ma sensu kosztem zdrowia próbować pozbyć się nadmiaru kilogramów. Natomiast wymienione niżej przyprawy wspomagają odchudzanie w sposób bezpieczny. Co oczywiście nie zwalnia z ostrożności.

​Cynamon

To jedna z chętniej stosowanych przypraw w okresie jesienno – zimowym. Kojarzy się z ciepłem domowego ogniska i świętami. Chociaż nie wszystkim, ale nie o tym teraz. Dlaczego cynamon może być pomocny w czasie, gdy walczymy z nadmiernymi kilogramami? Przyprawa ta między innymi pobudza przemianę materii. I to jest jej najważniejsza właściwość. Chociaż oczywiście niejedyna. Cynamon chociażby reguluje poziom cukru w organizmie. Przyda się nam również, jeśli cierpimy z powodu biegunki.

​Goździki

Kojarzące się z grzanym piwem i winem. A także oczywiście ze stosowaniem ich w kuchni:). Mają one też ciekawe umiejętności. Goździk to dobry – chociaż oczywiście tylko na jakiś czas – pomysł, jeśli boli nas ząb. Wystarczy go rozgryźć. Można też rozłupać. Następnie umieścić w okolicach źródła bólu. W jaki sposób goździki pomogą przy odchudzaniu? Mają pozytywny wpływ na przemianę materii. Oprócz tego goździki sprawdzą się jako naturalny sposób na niestrawność.

​Tymianek

W tym wypadku mamy dużo więcej interesujących nas właściwości. Po pierwsze tymianek może być pomocny w przypadku detoksykacji organizmu. Tym procesem dobrze jest poprzedzić zrzucanie kilogramów. Tymianek polepsza pracę wątroby. Usuwając nadmiar wody z organizmu przyprawa ta wspiera w pewnym stopniu zrzucanie kilogramów. Przy okazji warto wiedzieć, że tymianek ma działanie dezynfekujące. Dlatego można go wykorzystać przy problemach dotykających jamę ustną.

​Bazylia

Przyprawa najlepiej sprawdzająca się w daniach z pomidorami. Bazylia w pozytywny sposób wpływa na metabolizm. Podkręca go. Chociaż nie jest w tym najlepszym rozwiązaniem, tutaj liderem jest zielony jęczmień. Skupmy się jednak na bazylii jako przyprawie. Związki w niej zawarte pomagają między innymi neutralizować szkodliwe kwasy w przewodzie pokarmowym. To usprawnia jego pracę. Bazylia wspiera trawienie pokarmów. To w procesie odchudzania niezwykle istotna sprawa. To jednak nie wszystkie jej właściwości. Przyprawa ta działa moczopędnie i rozkurczowo. Ta pierwsza umiejętność pozwala stosować bazylię w czasie detoksykacji organizmu.

Ze stosowaniem bazylii w swojej diecie powinny uważać kobiety w ciąży i w czasie karmienia piersią. Lekarza wskazują, że może być ona w tym czasie dodawana do potraw, ale z umiarem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here