Najczęściej pojawia się znienacka. Atakuje wtedy kiedy uśpieni pozornym spokojem, najmniej się tego spodziewamy. U osób mniej odpornych psychicznie może wywołać uczucie paniki. U innych z kolei pojawia się chęć ratowania sytuacji, nieraz za wszelką cenę. Mowa o sezonowym wypadaniu włosów.

Kiedy występuje sezonowe wypadanie włosów?

Przede wszystkim sezonowe wypadanie włosów naprawdę często atakuje nas kiedy najmniej się tego spodziewamy. Pierwsze jego objawy występują już na przełomie lata i jesieni, kiedy wciąż po urlopie głowę mamy „w chmurach” i nie zawracamy sobie niej pielęgnacją włosów. A to jest błąd. Bo po wakacjach warto zwrócić na to uwagę. Zresztą pisałem już o tym, więc skupię się na tym, dlaczego dochodzi do wypadanie włosów właśnie po wakacjach. Głównym problemem właśnie po gorącym lecie jest osłabienie fryzury. Wpływ na to ma przede wszystkim słońce, ale i woda w której się kąpiemy (sól z morza bardzo negatywny wpływ na fryzurę).

Kolejny raz, kiedy może Was zaatakować sezonowe wypadanie włosów, przychodzi wiosną. Ptaszki śpiewają, przyroda budzi się do życia, miłość wokół, kto by myślał o odżywianiu fryzury. Błąd. Po zimie naszych włosom przyda się spora dawka kosmetyków regeneracyjnych. Tak jak w lecie wysoka temperatura negatywnie wpływa na stan fryzury, tak w zimie, niska. Dodatkowo dochodzi jeszcze, często występujący lodowaty wiatr.

Jak uniknąć sezonowego wypadania włosów?

Wbrew pozorom można uniknąć, bądź wydatnie zmniejszyć takie sezonowe wypadanie. Nie trzeba do tego żadnych panicznych ruchów, a jedynie przemyślane odżywianie i ochronę włosów, tak latem, jak i zimą. Zasada jest w sumie dość prosta. To jesień i wiosna mają być porami roku kiedy naszą fryzurę poddajemy intensywnemu odżywianiu,  to z kolei je wzmacnia, co przyda się odpowiednio na zimę i lato.

Na pewno warto rozważyć również domowe sposoby na porost włosów. To rozwiązania, które bez problemu, przygotować można przy użyciu tego co znajduje się w lodówce i apteczce. Do najczęściej wykorzystywanych składników zalicza się miód, drożdże, jogurt, pokrzywę i kozieradkę. Są to też przy okazji produkty, które pomagają przy pielęgnacji skóry.

Pewnym rozwiązaniem są też tabletki na wypadanie włosów. Wybór preparatów w zasadzie pozostawiamy. Każdy ma inne włosy, tak jak i upodobania do konkretnych marek produktów, czy ich składu. Na pewno warto kierować się przy ich wyborze jedną zasadą: im bardziej naturalnie, tym pewniej. Kolejna sprawa – wiedza na temat składników. Zanim zdecydujecie się na konkretny preparat koniecznie zapoznajcie się z etykietą. A następnie z tym jak działają poszczególne składniki. Czy mają jakieś skutki uboczne? To bardzo ważna wiedza.

Dieta dla włosów

Warto też odpowiednio „ustawić” sobie jadłospis, aby dostarczać włosom jak największej ilości witamin i składników mineralnych, które pozwolą je dodatkowo od wewnątrz odżywiać, a to przy regeneracji fryzury po lecie i zimie bardzo istotny element kuracji. Inna sprawa, że w większości wypadków po takim sezonowym wypadaniu włosy odrosną, tak czy tak, ale mogą być słabsze, a więc bardziej narażone na czynniki zewnętrzne.

Takie menu powinno zawierać pewne minerały i witaminy, które w bezpośrednio sposób wpływają na stan fryzury. Przez sezonowym wypadaniu włosów na pewno pomogą produkty bogate w siarkę, cynk i witaminę C. Ta ostatnia jest też przeciwutleniaczem, a to oznacza, że wspomaga również skórę.

Z jadłospisu należy w miarę możliwości wyeliminować wszelkie szkodliwe produkty z punktu widzenia całego organizmu. Bo ma to również wpływ na stan fryzury. Tutaj za przykład posłuż tak zwane produkty wysoko przetworzone. To między innymi słodkie i słone przekąski, ale też dania w „pięć minut”. Ich nadmiar w diecie to – oprócz nadwagi i problemu z odchudzaniem – sporo toksyn. Te z kolei w bardzo wydatny sposób działają na stan fryzury. Po pierwsze staje się ona wyraźnie sucha. Włosy tracą w szybkim tempie na objętości. Cierpi również skóra głowy. Dodatkowo pojawia się nadmierne wypadanie włosów. Dlatego właśnie trzeba je wyeliminować z diety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here