Takich rozwiązań znajdziecie mnóstwo w sieci. Problem polega na tym, że wiele takich sposobów na porost włosów po prostu nie działa. Wybraliśmy więc dla Was wyłącznie te sprawdzone i skuteczne.

​Skuteczne sposoby na porost włosów – czyli jakie?

Przede wszystkim takie w których wykorzystuje się składniki o sprawdzonych działaniu. Te znajdziecie poniżej. Należy też zadbać o bezpieczeństwo. Generalnie domowe sposoby na powstrzymanie nadmiernego wypadania włosów nie posiadają skutków ubocznych. Nie oznacza to jednak, że należy je stosować bez zastanowienia. Mogą one bowiem wywołać chociażby reakcję alergiczną.

Skuteczne sposoby na porost włosów zawierają bardzo często składniki prosto z lodówki. Tutaj przykładem będzie opisana poniżej cebula. Pytanie brzmi, czy te składniki dostarczane poprzez dietę, też pomagają na włosy? Niejako od wewnątrz. Odpowiedź brzmi – jak najbardziej. W ten sposób również dostarczacie witaminy, pierwiastki i przeciwutleniacze (bardzo ważne dla włosów) do mieszków i skóry głowy.

Najlepsze sposoby na porost włosów

Wybór padł na cztery najczęściej polecane domowe rozwiązania na ratowanie włosów. Co istotne pomogą one zarówno kobietom i jak w przypadku męskich fryzur. A warto mieć świadomość, że w tym ostatnim przypadku są pewne różnice. Dotyczą one między innymi skóry głowy jak również pracy gruczołów wydzielających sebum.

Nasiona kozieradki na fryzurę

To jeden z częściej wymienianych sposobów na porost włosów. Tylko kupcie sobie zmielone nasionka kozieradki. Do tego gorąca woda. Łyżeczkę nasion zalewacie wspomnianym wrzątkiem. Czekacie parę minut. A potem przesiewacie całość. Płyn możecie przetrzymać do 7 dni w zamkniętej butelce.

W jaki sposób stosować nasiona kozieradki? Wystarczy płyn wciera się w skórę głowy. Można zostawić na noc, lub po mniej więcej godzinie dokładnie zmyć głowę. Pierwsze baby hair mogą się pojawić nawet po 2 tygodniach. Natomiast warto mieć świadomość, że jest to zależne od kilku czynników. Między innymi stanu skóry głowy.

​Sok z cebuli

To również jeden z częściej wymienianych sposobów na porost włosów. Do tego ustalmy – tanio. Wystarczy zetrzeć cebulę. Uzyskany sok wcieramy w skórę głowy. I to w zasadzie wszystko. No, ewentualnie można zrobić masaż skóry głowy. Sok z cebuli w taki sposób należy stosować regularnie.

Dlaczego w ogóle ma być on pomocny na porost włosów? Bo cebula zawiera spore ilości siarki. To minerał niezbędny dla prawidłowego działania mieszków włosów. A więc produkcji. Tworzenia pojedynczych włosów. Siarka bowiem to aminokwasy. Białka z których zbudowana jest fryzura.

​Ocet jabłkowy

Ma on mnóstwo ciekawych właściwości. Polecany jest między innymi jako wspomaganie odchudzania. Nas tutaj najbardziej interesuje wpływ na stan skóry głowy. Otóż wyrównuje on jej pH. Do tego oczyszcza skórę głowy. Co – uwierzcie mi na słowo – jest niezwykle istotne przy utrzymaniu fryzury w dobrej kondycji. Z octu jabłkowego przygotujemy płukankę. Przepis na nią jest banalny. Na jedną cześć octu przypadają 3 części wody. Spotkacie się też z wersją 1 do 4. Również będzie ona pomocna na fryzurę.

Ocet jabłkowy ma wiele innych zastosowań. Poleca się go między innymi jako sposób wspomagający odchudzanie. Pity na czczo pozwala uwolnić się od zaparć. Łagodzi również problemy ze zgagą. Co ciekawe pomaga w leczeniu infekcji wirusowych.

​Skrzypokrzywa

Prosty w przygotowaniu napój jest nie tylko sposobem na porost włosów, ale i powstrzymanie ich wypadania. Obie rośliny mają ogromne właściwości. Między innymi dzięki obecności dużej ilości krzemionki. Pokrzywa dodatkowo jest dodatkowo jednym z lepszych inhibitorów DHT. Dzięki tej umiejętności jest on polecany jako rozwiązanie na męskie łysienie. DHT to aktywna forma testosteronu.

Skrzyp odpowiada w tej kooperacji za wspomaganie porostu włosów. W jaki sposób przygotować taki napój? Podobnie jak w przypadku wyżej opisanych rozwiązań przepis jest banalny. Po łyżeczce suszu z obu roślin zalewacie wrzątkiem. Kluczem do działania jest regularnie stosowanie skrzypokrzywy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here