Dla mężczyzn zmagających się z tym problemem od dłuższego czasu, odpowiedź na to pytanie zwykle nie nastręcza trudności. Warto jednak mieć świadomość, że wypadanie włosów u mężczyzn może mieć kilka przyczyn.

Przyczyny wypadania męskich włosów – tarczyca

Faktem jest, że powód ten zdecydowanie rzadziej występuje u mężczyzn. Choroby związane z nieprawidłową pracą tarczycy to „domena” kobiet. Chociaż nie będziecie mieli problemu spotkać mężczyznę, który ma taki problem. Zwykle cierpią oni na chorobę Hashimoto. W największym skrócie to sytuacja w której układ odpornościowy „atakuje” tarczycę. Jednym z problemów może być wypadanie włosów.

W każdym razie na wszelki wypadek warto sprawdzić tarczycę. Z Jednym z objawów problemów z tym gruczołem jest „dziwne” odczuwania ciepłą i zimna. Na przykład możesz zbytnio odczuwać temperaturę. Dlatego najłatwiej stwierdzić – bez wizyty u lekarza – problemy z tarczycą wiosną lub wczesną jesienią.

Wypadanie włosów a wiek

To jeden z ciekawszych tematów związanych z utratą włosów u mężczyzn. Według badań, które zostały przeprowadzone w USA, to właśnie na tę przyczynę ich utraty wskazało wielu mężczyzn. Wiadomo im starsi jesteśmy, tym na więcej problemów zdrowotnych jesteśmy narażeni. Nasz organizm też działa gorzej. Nie inaczej jest w przypadku mieszków włosowych. Dodatkowo nie dziwi mnie też, że ktoś wiek łączy z łysieniem. Wszak widok trzydziestoparoletniego faceta z brakiem włosów to norma.

Winą jednak przede wszystkim należy obarczyć aktywną formę testosteronu, czyli DHT. To organiczny związek chemiczny, który ma dość istotny wpływ na Twój organizm ( mój, jak i pozostałych mężczyzn oczywiście też). Problemem jest to, że jego aktywność może być przyczyną łysienia. Dodatkowo istotnym elementem jest nadwrażliwość Twojego organizmu na ten związek. To tak zwane łysienie androgenowe. Zdecydowanie częściej cierpią na nie mężczyźni. Za to u kobiet ma ono dużo bardziej „drastyczny” przebieg. W przypadku męskiego łysienia zazwyczaj zaczyna się ono od zakoli. Zdarza się, że dochodzi do utraty owłosienia na czubku głowy.

Jak walczyć z męskim łysieniem?

Przede wszystkim nie należy panikować i szukać rozwiązania „na siłę”. Potrzebujecie inhibitora DHT. Czegoś co powstrzyma szkodliwy wpływ dihydrotestosteronu na mieszki włosowe. Na rynku dostępnych jest co najmniej kila rozwiązań zawierających substancje o takim działaniu. Można je podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich zawiera składniki określane często mianem „chemii”. Mają one pewne skutki uboczne. A i samo ich stosowanie powinno odbywać się za wiedzą lekarza. Druga grupa preparatów na wypadanie włosów dla mężczyzn zawiera naturalne inhibitory. Jednym z nich jest ekstrakt z pokrzywy.

Oczywiście można również zdecydować się na „zwykłe” preparaty na wypadanie włosów. Najczęściej opierają się one o ziołowe ekstrakty oraz witaminy i pierwiastki. Istotne dla włosów i skóry głowy.

​Czy są jeszcze jakieś przyczyny utraty włosów?

Tak, to może być na przykład stres, ale też braki żywieniowe. Co prawda faceci raczej rzadko się odchudzają(o głodówkach nawet nie wspominamy), więc w zasadzie ciężko byłoby doprowadzić do dużego niedoboru składników potrzebnych włosom. Z drugiej jednak strony często męski jadłospis jest mało wyszukany i niezdrowy. Może więc być tak, że wypadanie włosów u Was jest efektem braku jednego składnika, że wymienimy tutaj cynk. Warto i to wziąć pod uwagę. Co w takiej sytuacji należy zrobić? Przyjrzeć się dokładnie swojemu jadłospisowy. Można wprost zastosować dietę ograniczającą wypadanie włosów.

Mogą jednak wystarczyć pewne zmiany. Po pierwsze należy wyeliminować z jadłospisu niezdrowe jedzenie. To między innymi produkty wysoko przetworzone i tłuste mięsa. Do menu trzeba za to włączyć warzywa, kasze, ryby, jajka i drób.

Wspominany jako przyczyna nadmiernego wypadania włosów dużo częściej występuje u kobiet. Chociaż – z punktu widzenia organizmu – to mężczyźni gorzej sobie z nim radzą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here