Ćwiczyć można oczywiście również w zaciszu domowym, ale wiele osób wybiera miejsca, gdzie można spotkać innych aktywnych. W jaki sposób wybrać klub fitness dla siebie? Na jakie aspekty zwrócić uwagę?

Klub fitness dla siebie – rozpoznanie

Będzie ono szczególnie ważne, jeśli mieszkacie w dużym mieście, gdzie klubów fitness jest sporo. Zarówno sieciówek, jak i zdecydowanie mniejszych miejsc. Nierzadko też przeznaczonych wyłącznie dla kobiet.

Rozpoznanie powinno obejmować nie tylko świadomość istnienia klubów fitness ale również opinii na ich temat. Te warto zbierać zarówno przez internet, jak również wśród znajomych i ich znajomych. Na takiej podstawie poznacie pierwszy ważny czynnik, który pozwoli Wam wybrać klub fitness dla siebie. Ale nie jest on jedyny.

Jaki klub fitness będzie dla mnie najlepszy?

To kolejne pytanie jakie powinniście sobie postawić. Idealny klub fitness to taki, który spełnia Wasze wymagania. Po pierwsze dotyczące dostępnego sprzętu, jak również zajęć jakie są w nim dostępne. Dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z aktywnym trybem życia istotna będzie dostępność do trenerów. Ludzi, które pomogą wybrać odpowiedni zestaw ćwiczeń na sam początek.

Na pewno dla wielu klubowiczów istotna jest odległość takiego miejsca do mieszkania. Zważywszy na dzisiejszy zabiegany tryb funkcjonowania nabiera to sporego znaczenia. Klub fitness położony niedaleko naszego miejsca zamieszkania, to również większa szansa na regularność odwiedzin. A o to między innymi chodzi w aktywności fizycznej.

Kolejna kwestia to ceny w takim miejscu. Wiele klubów honoruje karty typu multisport, a jeśli Wasz pracodawca oferuje takowe, to sprawa będzie dużo bardziej prosta. Warto na pewno zorientować się jak wygląda koszt miesięcznego karnetu. To też w pewnym stopniu może Was zmusić do regularności. Szkoda zmarnować wydane pieniądze.

Warto, zanim podejmiecie decyzję, odwiedzić dany klub. I to najlepiej w porze w której chcielibyście ćwiczyć. Da Wam to przybliżony obraz tego czego można się spodziewać. Ilość osób, dostępnego miejsca i sprzętu. Mówiąc bardziej ogólnie: atmosfery. To naprawdę istotny aspekt ćwiczenia w klubach fitness. Jeszcze jedna sprawa. Zanim wykupicie karnet, zwróćcie uwagę na aspekt higieny w danym miejscu. Zarówno na sali (salach), jak również w łazience. To wiele powie Wam o klubie i podejściu do niego właścicieli i osób ćwiczących w nim.

Jak się przygotować na wizytę w klubie fitness?

Inaczej, niż w przypadku wielu form aktywności fizycznych nie trzeba na początku inwestować w drogi sprzęt. Owszem, przydadzą się buty, ale w przeciwieństwie na przykład do ścianki na która dobrze mieć specjalne obuwie wspinaczkowe, nie muszą być one drogie.

Oczywiście przydadzą się spodnie dresowe i koszulka. To na początek. Wraz z częstotliwością odwiedzin i doświadczeniem można zainwestować w dobry (często drogi) sprzęt. Zanim wybierzecie się na pierwszą wizytę w klubie fitness sprawdźcie czy spakowaliście do torby (plecaka) potrzebne rzeczy. Nie zapomnijcie o ręcznikach (jeden do wycierania potu) i butelce wody. Tę ostatnią można oczywiście kupić w pobliskim sklepie, albo samym klubie. W czasie tej pierwszej wizyty koniecznie znajdziecie instruktora. On pokaże Wam dostępny sprzęt, jak również odpowie na podstawowe pytania związane z pierwszym treningiem.

Możesz też zdecydować się na zajęcia grupowe. Obecnie w klubach fitness jest ich naprawdę mnóstwo. Zarówno dla osób początkujących, jak i tych z pewnym doświadczeniem. Spokojnie znajdziecie coś dla siebie. W tym wypadku również – przed podjęciem decyzji – warto zorientować się jak wyglądają takie zajęcia. Czy są jakieś specjalne wymogi (również pod kątem kondycji, doświadczenia itp.)? I oczywiście jakie są opinie o takich zajęciach grupowych, a także prowadzących je osobach.

Wybór idealnego klubu fitness nie musi być trudny. Poza tym ilość dostępnych miejsc tego typu pozwala na ewentualne zmiany. I wybranie miejsca, które w stu procentach spełni Wasze potrzeby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here