Noworodki i niemowlęta mogą być karmione mlekiem modyfikowanym. Jest to specjalna mieszanka, która dostarcza dziecku niezbędnych składników odżywczych. Producenci dokładają wszelkich starań, aby przypominała ona mleko mamy. Zobacz, jakie są rodzaje mleka modyfikowanego.

Mleko początkowe

Dziecko na każdym z etapów rozwoju ma różne potrzeby. Można je zaspokoić poprzez dopasowanie odpowiedniego mleka modyfikowanego. Po 5. miesiącu życia konieczne jest także wprowadzenie do diety pokarmów naturalnych.

Mleko początkowe jest mieszanką przeznaczoną dla dzieci od urodzenia do 6. miesiąca życia. Jego podstawą jest modyfikowane mleko krowie, a także różnego rodzaju substancje. Ich proporcje odpowiadają potrzebom maluszka w pierwszych miesiącach życia i zapewniają jego prawidłowy rozwój.

Mleko następne

Mleko następne przeznaczone jest dla dzieci po 6. miesiącu życia. Należy zachować czujność, ponieważ jest ono dostępne w trzech wersjach:

  • dla maluchów powyżej 6. miesiąca życia,
  • dla maluchów powyżej 1. roku życia,
  • dla dzieci powyżej 2. roku życia.

Każde z nich ma odpowiednio dopasowaną kompozycję składników odżywczych i witamin. Jego podstawą również jest modyfikowane mleko krowie.

Mleko modyfikowane oparte na mleku kozim

Nie wszystkie dzieci powinny spożywać mleko krowie ze względu na nadwrażliwość organizmu. Rodzice mogą wypróbować mieszanki oparte na mleku kozim – np. mleko Capricare. Jest ono dostępne dla dzieci w różnym wieku. Tego typu preparat również zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze, pierwiastki i witaminy. Nie różni się też od innych mieszanek sposobem przygotowywania.

Hipoalergiczne mleko modyfikowane

Na rynku dostępne jest także hipoalergiczne mleko modyfikowane. Jest ono przeznaczone dla dzieci, które zmagają się z alergią pokarmową, czyli nadwrażliwością organizmu na pewne składniki pokarmowe. W ich produkcji zastosowano procesy rozdzielające białka, dzięki czemu są one lepiej tolerowane i nie prowadzą do wystąpienia nieprzyjemnych objawów.

Mleko modyfikowane dla dzieci ze specjalnymi potrzebami

Noworodki i niemowlęta mogą mieć różne specjalne problemy. Dlatego na rynku nie brakuje:

  • mleka modyfikowanego dla wcześniaków,
  • mleka modyfikowanego zapobiegającego ulewaniu,
  • mleka modyfikowanego dla dzieci cierpiących na kolki.

Możliwość dopasowania rodzaju mleka modyfikowanego do potrzeb dziecka sprawia, że jego organizm otrzymuje wszystko to, czego potrzebuje. Maluch może prawidłowo się rozwijać w pełnym komforcie i dobrym samopoczuciu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here