Hulajnoga elektryczna szturmem zdobywa ulice. Ten środek transportu jest coraz popularniejszy i widok mknących na niej ludzi jest już elementem naszej codzienności. Na jakie cechy zwrócić uwagę podczas jej zakupu i czym się kierować podpowiadamy poniżej.

Wiek, waga, wzrost – co brać pod uwagę w czasie zakupu hulajnogi elektrycznej?

Czytając to, już pewnie znacie odpowiedź. Każdy z powyższych czynników jest istotny w momencie nabywania naszego nowego środka transportu. Wiek, wzrost oraz waga powinny być dostosowane do możliwości sprzętu, który chcemy wybrać. Podobnie jak w przypadku zakupu roweru. Dla młodszych użytkowników lepiej sprawdzą się modele, które będą mogli z łatwością podnieść. To szczególnie istotne przy przenoszeniu go z miejsca na miejsce.

Jeżeli więc nabywamy hulajnogę dla młodej osoby należy zainteresować się takimi, których waga waha się w granicach 7 – 10kg. Te, które przeznaczone są dla tej grupy wiekowej powinny także rozpędzać się do bezpiecznych prędkości w okolicach 20 km/h. Także obciążenie gra niemałą rolę w czasie wyboru. Większość modeli ma udźwig do 90kg, ale znajdą się także warianty, które umożliwią podróż pasażerowi, który osiąga nawet wagę 120kg. Warto więc przed zakupem zważyć się, by dopasować odpowiednią dla nas opcję.

Wzrost sprzętu również musi być „podporządkowany do użytkownika. Najlepszym z wariantów jest kierownica, której wysokość możemy z łatwością regulować. W ten sposób unikniemy podjęcia złej decyzji. Możliwość zmiany pod katem wzrostu jeźdźca umożliwi także korzystanie z niej np. członkom naszej rodziny.

Prędkość hulajnogi elektrycznej

Rozpiętość prędkości tego środka transportu może wahać się pomiędzy 20 a maksymalnie 80 km/h. Jeśli zależy nam na szybkim sprzęcie możemy zdecydować się na szybszy model. Jeżeli jednak bardziej jesteśmy skoncentrowani na rekreacyjnej jeździe bez obaw rozważmy wybór takiej, która rozwija prędkości nieco przekraczające wspomnianą dolną granicę. To szczególnie istotne w przypadku osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z hulajnogą.

Urządzenie rozwijające takie prędkości powinno być satysfakcjonujące nawet dla laika i pozwolić na bezstresową obsługę nauki jazdy na niej. Jak już wspomniano powyżej maksymalna prędkość ważna jest z perspektywy wieku użytkownika. Jeśli hulajnoga ma być przeznaczona dla młodszego podróżnika, to nie powinna ona być wyższa niż dla początkującego amatora jazdy na dwóch kółkach.

Czas ładowania elektrycznej hulajnogi

Na wstępie kilka słów o samej baterii. Przeważająca większość hulajnóg posiada akumulatory litowo-jonowe. Pamiętajmy o tym, żeby pierwsze ładowanie napełniało baterię do pełna. Konieczne jest, byśmy do tego procesu wykorzystywali jedynie sprzęt, który odpowiada potrzebom naszych dwóch kółek. Do tego korzystamy jedynie z takiej ładowarki, która pochodzi od producenta tej e-hulajnogi. W razie, gdy zgubimy lub zepsujemy nasz oryginał nie dajmy się skusić podłączeniu jej do pierwszej, lepszej, która będzie pasowała. W ten sposób możemy zaszkodzić nie tylko żywotności baterii, ale i działaniu akumulatorów.

Jeśli nie jesteśmy pewni, czy dane dotyczące wytrzymałości zasilania hulajnogi są zgodne z zapewnieniami producenta, to możemy wykonać test. Polega on na pełnym naładowaniu akumulatora i jeżdżeniu (po powierzchni płaskiej), aż do jej rozładowania. Jeśli czas jazdy nie spełnia naszych wymagań możemy rozważyć zakup dodatkowej baterii. Taki ekstra akumulator montowany jest zewnętrznie i pomaga zwiększyć dystans możliwy do przebycia nawet dwukrotnie.

Pomimo, iż niektóre ładowarki zawierają zabezpieczenia, które mają działanie przeciwpożarowe, itd., to nie powinniśmy pozostawiać hulajnogi „pod prądem” bez nadzoru. Podłączone do sieci przez dłuższą chwilę mogą się przeładować, co w efekcie może podnieść temperaturę baterii. Monitorując stan naładowania jesteśmy w stanie uniknąć takich nieprzyjemności jak pożar, czy spięcie. Jest to także ważny element dbałości o akumulator. Obsługa baterii zgodnie ze wskazówkami producenta może także zwiększyć żywotność baterii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here