Żywienie czworonogów wpływa pozytywnie na ich rozwój, zdrowie oraz samopoczucie. Z tego powodu tak ważne jest, aby odpowiednio wybrać składniki odżywcze dla swojego zwierzęcia, zgodne z jego potrzebami. W ostatnim czasie, dużym zainteresowaniem cieszy się wysokojakościowa karma light dla psa. Posiada ona obniżoną zawartość tłuszczu oraz kalorii. Co ważne jest ona bardzo chętnie zjadana przez psy, gdyż składniki są tak dobrane, aby smak był bardzo wyrazisty.

Specjalistyczne karmy dla psów z tendencją do tycia

W obecnych czasach, wiele zwierząt cierpi na nadwagę, która może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Z tego powodu karma light dla psa pełni bardzo istotną rolę dla takich zwierząt. Specjalistyczny produkt z obniżoną kalorycznością oraz tłuszczem, jest idealnym wyborem na co dzień. To doskonały wybór dla czworonogów z tendencją do nadmiernego tycia. Warto dodać w tym względzie, że czworonogi zajadając się taką mokrą karmą light dla psów, nawet nie zauważą zmiany w swoim jadłospisie. Natomiast już po kilku tygodniach będzie można zauważyć pierwsze efekty w postaci zmniejszonej wagi oraz utraty zbędnych kilogramów.

Smaczne i pożywne karmy, które wpływają pozytywnie na wagę psów

Wysokojakościowa karma light dla psa to doskonały wybór dla właścicieli czworonogów, którym zależy na długim życiu swoich zwierząt. Specjalistyczne karmy są cenione przez weterynarzy w środowisku zoologicznym, gdyż z ich pomocą można zmniejszyć wagę psów, wpływając pozytywnie na ich samopoczucie oraz zdrowie. Warto dodać, że nadmierna waga psów może prowadzić w efekcie do powstania cukrzycy, zaburzeń gastrycznych, uszkodzeń wątroby i trzustki. Nie warto dopuszczać zatem, aby pies ważył ponad normę.

Karmy, które regulują wypróżnienia i wspierają metabolizm

W karmach light dla psów znajdują się składniki, które wspomagają trawienie i co ważne, nie mają w składzie syntetycznych aromatów, barwników oraz wzmacniaczy smaków. Wśród produktów można wyróżnić karmy bezglutenowe, które wspierają metabolizm. Co ważne, specjalistyczne produkty zapobiegają obciążeniom i kontuzjom stawów, wpływając korzystnie na wagę zwierząt. Warto dodać, że zapobiegają one także niewydolności oddechowo-krążeniowej, która może wynikać z nadmiernej wagi. Produkty te normują apetyt i wpływają pozytywnie na regularne wypróżnianie. W składzie karm znajdują się wysokiej jakości warzywa, owoce oraz bogate w białko mięso, które jest bardzo odżywcze. Składniki na długo pozostawiają uczucie sytości u zwierząt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here