Kredyt gotówkowy – co jest potrzebne, by go wziąć

0
1775

Kredyt gotówkowy bez wątpienia należy do grupy najpopularniejszych produktów bankowych. Duże zainteresowanie klientów sprawia, że banki starają się przygotować jak najbardziej atrakcyjne oferty, które odzwierciedlą oczekiwania potencjalnych kredytobiorców. Jest więc w czym wybierać. Kredyt gotówkowy jest sprawdzonym sposobem na pozyskanie dodatkowej gotówki, którą można przeznaczyć na dowolny cel. Proste, przejrzyste zasady oraz możliwość dopasowania jego warunków do własnych możliwości sprawiają, że wiele osób decyduje się z niego skorzystać. Ci, którzy dopiero zamierzają podjąć decyzję o jego zaciągnięciu, często zastanawiają się, jak wybrać najlepszą ofertę i co jest potrzebne do tego, aby móc stać się kredytobiorcą. Śpieszymy więc z odpowiedzią na te pytania.

Minimum formalności i maksimum korzyści, czyli idealny kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy (np. Mistrzowski Kredyt Gotówkowy) to źródło dodatkowej gotówki, z którego decyduje się skorzystać wiele osób. Nieplanowane wydatki, różne sytuacje losowe czy też chęć realizacji własnych celów – nieważne który z tych powodów jest tym, który ostatecznie wpływa na podjęcie decyzji, w każdym przypadku najważniejszym zadaniem dla kredytobiorcy jest znalezienie najlepszej dla siebie oferty. Jednym z czynników wpływającym na jej atrakcyjność bez wątpienia jest zakres wymaganych formalności. W zależności od wybranej placówki kwestie formalne, które musi spełnić osoba ubiegająca się o przyznanie kredytu, mogą różnić się od siebie. Jest jednak kilka wspólnych czynników. Do tych podstawowych oczywiście należy posiadanie aktualnego dowodu osobistego oraz ukończenie osiemnastego roku życia. To cecha wspólna wszystkich ofert. Poza nią większość banków dokonuje też oceny zdolności kredytowej klienta. W owej ocenie uwzględniana jest historia kredytowa potencjalnego kredytobiorcy, czyli to, czy ma aktualnie jakieś zobowiązanie finansowe i czy spłata wcześniejszego zadłużenia przebiegała bezproblemowo. W ocenie zdolności kredytowej bardzo często uwzględnia się również wysokość uzyskiwanych dochodów, a także ilość i wysokość stałych zobowiązań – opłat i rachunków. Uzyskanie pozytywnej oceny bardzo często oznacza decyzję o przyznaniu kredytu.

Jak więc łatwo zauważyć, zakres formalności, z którymi musi zmierzyć się przyszły kredytobiorca, nie jest skomplikowany. Trzeba jednak zaznaczyć, iż to, jakie ostatecznie warunki musi spełnić osoba ubiegająca się o kredyt, uzależnione jest od regulaminu danej placówki. Bardzo często też o ich zakresie decyduje wysokość pożyczanej kwoty. W przypadku dużych sum zakres wymagań zazwyczaj bywa większy, choć nie jest to regułą. Aby poznać ostateczny zakres formalności, trzeba zapoznać się dokładnie z wybraną ofertą lub dopytać o szczegóły pracownika banku.

W poszukiwaniu ideału

Wspomniany zakres formalności z całą pewnością nie jest jedynym i najważniejszym czynnikiem, jaki należy wziąć pod uwagę, decydując się na dany kredyt. Poza nim warto bowiem uwzględnić proponowane warunki, przede wszystkim te dotyczące kosztów kredytu. Atrakcyjny kredyt gotówkowy nie powinien być wysoko oprocentowany, a koszty z nim związane jak najniższe (warto nadmienić jedynie, że wysokość oprocentowania zależy nie tylko od banków, ale także od decyzji Rady Polityki Pieniężnej, która m.in. ustala wysokość podstawowych stóp procentowych). Ważna jest również elastyczność warunków spłaty zobowiązania. Dotyczy to zarówno okresu kredytowania, jak i wysokości kolejnych rat. Aby dopasować je do własnych możliwości, warto zapoznać się ze wstępną symulacją przebiegu spłaty kosztów kredytu. Niezbędny do tego celu jest kalkulator kredytu gotówkowego. To funkcjonalne narzędzie znajduje się na stronach internetowych większości placówek bankowych. Dokonana z jego pomocą symulacja kredytu gotówkowego pozwala realnie ocenić swoje możliwości finansowe w zakresie spłaty zadłużenia.

Źródło

https://www.totalmoney.pl/artykuly/8624,kredyty-gotowkowe,co-trzeba-zrobic–aby-uzyskac-kredyt-gotowkowy,1,1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here