Nie da się ukryć, że ostatnimi czasy da się zauważyć znaczny wzrost przesyłek kurierskich, które wysyłane są za granicę. Szczególnie duża ilość paczek nadawana jest do naszego najbliższego zachodniego sąsiada, który rzecz jasna jest również jednym z najpopularniejszych celów emigracji. Jeśli więc ma się rodzinę w Niemczech i co jakiś czas wysyła się do tego kraju przesyłki kurierskie, warto się zainteresować tym, jak można to zrobić tanio.

Jak wysłać paczkę do Niemiec?

Podstawową sprawą, której trzeba się dowiedzieć, planując wysyłkę paczki do Niemiec, to jak się to powinno w ogóle robić. Do niedawna jedynym skutecznym sposobem na wysłanie i skuteczne dostarczenie takiej przesyłki była po prostu poczta. Wiązało się to jednak w wysoką opłatą, niepełnym terminem dostawy, a przede wszystkim bardzo kłopotliwe jej nadawaniem. Ostatnimi jednak czasy bardzo popularne stały się usługi kurierskie i to właśnie poprzez te firmy należy obecnie wysyłać zagraniczne paczki.

Paczka do Niemiec – cena

Warto się jednak teraz zastanowić nad tym, ile kosztuje paczka do Niemiec i wysłanie jej kurierem. Od czego zależy cena i jak dokładnie kształtują się koszty takiej wysyłki?

Rzecz jasna cena wysyłki paczki wynika w głównej mierze od tego, jaki będzie gabaryt wysyłanej paczki. Jeśli będzie to mała paczka o niskiej wadze, to cena będzie wyraźnie niższa niż w przypadku wysyłki paczki dużej, a nawet palety. Ogólnie rzecz biorąc, można przyjąć, że wysłanie przesyłki do Niemiec to wydatek około 100 złotych.

Tani kurier do Niemiec — gdzie go znaleźć?

Jeśli wysyła się jedną paczkę miesięcznie, a być może nawet kilka paczek na miesiąc koszt 100 złotych za jedną sztukę może być naprawdę bardzo dotkliwy dla domowego budżetu. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób zastanawia się nad tym, jak zrobić to po prostu taniej. Czy jest na to jakieś skuteczne rozwiązanie?

Jak się okazuje, istnieje dość prosty sposób na tanie wysyłanie paczek do Niemiec. Wystarczy tylko skorzystać z oferty jednego z wielu dostępnych na rynku brokerów kurierskich, a przede wszystkim strony AlleKurier. Czym jest taka strona? Umożliwia ona zamówienie usługi kurierskiej nie od jednego, lecz od kilkunastu przewoźników. Z poziomu jednego portalu można więc porównać oferty różnych firm, ich warunki, a przede wszystkim ceny. Duży wybór gwarantuje, że da się znaleźć coś naprawdę atrakcyjnego cenowo. Różnica w cenie może wynieść nawet 70%, więc możliwe jest wysyłanie paczki nawet za 30 złotych.

Jak zamówić kuriera do Niemiec?

Jak jednak zamówić kuriera przy pomocy takiej strony? Jak się okazuje, jest to naprawdę bardzo proste. Wystarczy tylko wejść na stronę https://allekurier.pl/ i następnie wypełnić prosty formularz podając podstawowe parametry paczki, takie jak jej wymiar czy też wagę, a także oczywiście kraj docelowy, czyli w tym wypadku Niemcy. Po kliknięciu przycisk dalej strona przekieruje nas do oferty różnych firm kurierskich. Można więc je szybko i wygodnie przeanalizować i porównać pomiędzy sobą. Po wybraniu najatrakcyjniejszej strona przekieruje nas do bardziej szczegółowego formularza, w którym należy podać dane wystającego i odbierającego. Po tej czynności nie pozostaje już nic innego, jak tylko paczkę opłacić, umieścić na niej wydrukowany list przewozowy i oczekiwać kuriera po odbiór przesyłki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here