Perfekcyjny makijaż i przybory do niego to temat zupełnie osobny od tego, jak o produkty do niego dbać. Czego używać do czyszczenia produktów, które codziennie mają kontakt z naszą twarzą. Jak zadbać o odpowiedni sanitarny rygor w naszej toaletce? Kilka porad poniżej.

Przybory dla makijażu – dlaczego pielęgnacja jest ważna?

Przede wszystkim należy odpowiedzieć na pytania dotyczące tego, dlaczego higiena naszych pędzli, gąbek, czy innych produktów do makijażu. Głównym powodem dla którego wymagają one szczególnego reżimu higienicznego jest to, że to one dotykają bezpośrednio naszej skóry twarzy. Szczególnie, jeśli jest to cera wrażliwa, to może być ona narażona na szkodliwe działanie drobnoustrojów oraz bakterii, które mogą rozwijać się na brudnych przyrządach.

Wykonywanie makijażu może być fatalne w skutkach dla stanu naszej skóry i w rezultacie mogą pojawiać się na niej niepożądane zmiany. Pierwszą zasadą, która przyświeca naszemu makijażowi jest pielęgnacja skóry, ale także tego, co wchodzi z nią w kontakt. Higieniczne warunki umożliwią nie tylko uzyskanie odpowiedniego efektu, który nie pogorszy stanu naszej cery. Ponadto akcesoria, które nie są poddawane odpowiednim zabiegom zostaną z nami krócej i częściej będziemy musiały wymieniać je na nowe. Warto więc zainwestować czas w utrzymanie wśród nich porządku. Miejmy także na uwadze, iż jakość naszych pędzli również jest czynnikiem, który wpływa na ich trwałość.

Jak i czym skutecznie czyścić pędzle?

Producenci przyborów kosmetycznych dbają nie tylko o to, co możemy na pędzle nałożyć, lecz i o to, jak zdejmować z nich resztki i pozostałości po wykonanym make-upie. Jednymi z podstawowych produktów, których możemy użyć są szampony i mydła antybakteryjne (np. zwykłe szare). Pomagają one pozbyć się czynników, które negatywnie wpływają na stan naszej skóry. W przypadku osób posiadających cerę wrażliwą poleca się także dezynfekcję sprzętu raz w tygodniu. Bakterie i wirusy zabijamy z użyciem specjalnych płynów do tego celu. Ważne, by były one oznaczone jako produkty nadające antyseptyczne do dezynfekcji akcesoriów, bądź takie, które wykorzystywane są do oczyszczania skóry. Na przykład firma GLOV posiada w swojej ofercie alternatywę dla powyższych jaką jest produkt do czyszczenia, który zachowuje się jak magnes przyciągający cząsteczki zabrudzeń.

Możemy także tworzyć własne mieszanki do czyszczenia pędzli, których bazą jest delikatny szampon dla dzieci (nie szkodzi włosiu naszego sprzętu) z dodatkiem olejku do demakijażu albo oliwy z oliwek. Tłusta konsystencja oliwy pomaga w usunięciu najbardziej opornych zabrudzeń. Trzeba jednak pamiętać, że po takich zabiegach pędzli nie powinno się wykręcać! Może to w rezultacie doprowadzić do odkształcenia się włosia, co sprawi, że aplikacja produktu stanie się trudniejsza.

Zamiast wyżymania pędzli należy je ułożyć na płasko w suchym miejscu. Przede wszystkim wstrzymujemy się od prób przyspieszenia procesu schnięcia. Wspomaganie tego procesu kaloryferem, czy suszarką może prowadzić do odwrotnych skutków niż zamierzone i spowodujemy namnażanie się bakterii na naszych pędzlach. Podobne zasady aplikują się do higieny beautyblenderów, pacek oraz gąbeczek. Także w ich przypadku nie przyspieszamy schnięcia i odstawiamy je na papierowym ręczniku.

Przyrządy do czyszczenia pędzli

Jeśli chcemy ułatwić sobie zadanie możemy nabyć akcesoria do mycia pędzli. Jedną z opcji jest silikonowa mata. Przy jej pomocy jesteśmy w stanie z łatwością spienić produkt do czyszczenia oraz dokładnie zgarnąć wszystkie zabrudzenia. Poza manualnymi przyrządami dostępne są również automatyczne wirówki i suszarki do pędzli. Umożliwiają one mycie przyrządów każdego rozmiaru. Od tych do podkładu przez cieńsze włosie do rysowania kresek eyelinerem.

Posiadają one zbiorniczek na wodę i płyn czyszczący. Przy ich pomocy włosie naszych akcesoriów nie odkształci się oraz nie mechanicznych obrażeń, jakie może odnieść przy ręcznym myciu. Dodatek w postaci suszarki ułatwia nie tylko proces czyszczenia, ale także – równie ważne – schnięcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here