To temat obecnie dużo ważniejszy niż jeszcze kilkanaście lat temu. Panowie – w końcu zaczęli dbać o swoje włosy. Są też ich bardziej „świadomi”. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów do układania włosów. Który wybrać?

Co trzeba wiedzieć o męskich włosach?

Natomiast na samym początku kilka ogólnych informacji. Cykl życia włosa dzieli się na trzy etapy. Pierwsza z nich to faza wzrostu (tak zwany anagen). Trwa on zwykle kilka lat. Warto mieć jednak świadomość, że w przypadku mężczyzn często dochodzi do zaburzeń właśnie fazy wzrostu. Pojawiają się one między innymi w przebiegu łysienia androgenowego. Problemu z powodu którego cierpi wielu mężczyzn. I to niezależnie od wieku. Pierwsze symptomy mogą się pojawić nawet w dwudziestym roku życia.

Pozostałe dwie fazy to katogen i telogen. Pierwsza z wymienionych określana jest jako etap zaniku. Telogen to czas wypadania włosów. W normalnej sytuacji w ostatniej fazie znajduje się około 13% owłosienia. Jeśli mamy do czynienia łysieniem albo nadmiernym wypadaniem włosów, procenty zdecydowanie rosną.

Układanie męskich włosów – co trzeba wiedzieć

Po pierwsze stylizacja fryzury musi się zgadzać z tym jak ostrzygł nas fryzjer. Dzięki temu będzie ona po prostu dobrze wyglądać. Raczej na pewno nie uda się Wam uzyskać efektu, jakbyście dopiero co wyszli z salonu fryzjerskiego. Natomiast przy zachowaniu pewnych zasad, ale też wiedzy na temat swoich włosów na pewno stylizacja będzie dobra.

Druga sprawa to rodzaj Waszych włosów. To czy są cienkie, czy jednak grube. To ile ich w ogóle jest na Waszej głowie. Jak już to ustalicie, wtedy można zastanowić nad się nad wyborem kosmetyku. Czytajcie dokładnie etykiety. Znajdziecie tam przede wszystkim informacje dotyczące składników danego produktu. To z kolei daje możliwość sprawdzenia ich działania. A także ewentualnych skutków ubocznych. Taka wiedza pozwala również dostosować preparat do rodzaju fryzury. Też warto wspomnieć o tym, że sprawdzając składniki, dowiecie się czy można je stosować przy przetłuszczającej się skórze głowy. Częsty problem męskich włosów. Na etykiecie znajdziecie też istotne informacje takie jak:

  • Siła nabłyszczenia (im mniejsza, tym bardziej naturalny efekt)
  • Siła utrwalenia (tutaj nic tłumaczyć nie trzeba).

​Jakie preparaty mam do wyboru?

Skupimy się na kilku dostępnych rozwiązaniach. Wskazując jednocześnie jaki cel można osiągnąć przy ich pomocy.

Wosk – to preparat dla osób, które chcą uzyskać efekt nabłyszczenia. Trzeba z nim uważać, bo bardzo łatwo przekroczyć granicę, gdzie będą one wyglądać jak przetłuszczone. Wosk nakładamy na suche włosy. Dobrze jest go przed tym rozgrzać nieco w dłoniach. Wosk podkreśla pojedyncze partie włosów.

Guma – można ją określić jako trwalszy zamiennik żelu. Plusem dla wielu osób jest to, że kosmetyk ten nie pozostawia połysku. Guma jest gęsta, dobrze skleja włosy. Ma działanie utrwalające, ale również i modelujące. To na przykład dużo lepsze rozwiązanie niż żel.

Pastato rozwiązanie dla fryzur w przypadku których liczby się przede wszystkim objętość. Jest to preparat, który nie obciąża włosów. To dobra informacja, jeśli masz problem z tym, że się one przerzedzają. Włosy są wtedy cienkie i osłabione. Z kolei nie do końca jest to dobre rozwiązanie dla fryzur sztywnych. Gdy włosy są grube.

Lakier – to raczej utrwalenie fryzury. Stosowany na męskich włosach zwykle w salonach fryzjerskich. Przyda się jeżeli na przykład wyjeżdżacie na dłużej, z dala od wody. Potrzebujecie by fryzura utrzymała się przez ten czas. Zwykle lakier jest wykorzystywany wraz z innym preparatem. W przypadku cienkich włosów można go stosować do stylizacji. Ale należy uważać z częstotliwością.

Wybór preparatu do układania męskich włosów nie musi być trudny Wystarczy poświęcić nieco czasu na zdobycie potrzebnej wiedzy. Jeśli zauważycie w czasie stosowania danego produktu, że włosy zaczęły Wam wypadać w nadmiernych ilościach powinniście zrezygnować na jakiś czas. Aż problem zostanie rozwiązany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here