Ten radosny moment jest doskonałą chwilą, by spędzić wspólnie czas z ukochaną osobą i przypomnieć jej, dlaczego to właśnie nas wybrała. Lepiej przygotować się wcześniej, by nie zapomnieć o takiej o okazji i móc ją odpowiednio uczcić. Jak mile zaskoczyć swoją drugą połówkę w rocznicę ślubu?

Jaki prezent na którą rocznicę?

Jeśli jesteśmy fanami tradycyjnego dopasowywania rocznicowego prezentu do ilości lat, które jesteśmy razem, to możemy posiłkować się zasadami, które łączą małżeński staż z materiałami. Dla przykładu – pierwszy rok po sakramentalnym „tak” nazywany jest papierowym. Dalej w kolejności znajdziemy bawełnę, skórę, kwiaty, drewno, czy – dla najbardziej wytrwałych – kryształ, porcelanę, perły i rubiny. Możemy zabawić się tą konwencją i ukochanej osobie podarować coś związanego z tym motywem. Jeśli więc obchodzimy rocznicę glinianą może warto udać się wspólnie do skansenu na warsztaty rękodzieła.

Taki prezent będzie miłą odskocznią od codziennych zajęć, pozwoli się zrelaksować, a nawet pozwolić na rozwiniecie kolejnej miłości. Tym razem do sztuki. Niekoniecznie musimy jednak podążać za tym szablonem i wybrać coś zupełnie spoza obszaru definiowanego przez ilość przeżytych lat.

Drugi miesiąc miodowy. Rocznicowy romantyczny wyjazd

W przypadku, gdy należymy do tych par, które mają wszystkie przedmioty, których nam potrzeba i nie mamy już miejsca na kolejne rocznicowe suweniry, możemy pomyśleć nad innym planem. Wspólny wyjazd pomoże nam nie tylko dobrze spędzić razem wspólne chwile, ale podaruje nam wiele nowych wspomnień. Zastanówmy się, czy naszej partnerce, czy partnerowi nie sprawiłaby przyjemności podróż sentymentalna śladami pierwszej randki, czy odwiedzenie miejsc dla nas ważnych ponownie. W ten sposób będziemy mogli sprawdzić jak bardzo zmieniły się one w czasie naszego związku. Będzie to doskonałym przypomnieniem wspólnie przeżywanych emocji.

Nic też nie stoi, by wybrać się w zupełnie nowe dla nas okoliczności przyrody i wybrać się w nieznane. Nie musimy od razu wyruszać na wczasy na Mauritius. Jeśli zawsze marzyliśmy o wspólnym maszerowaniu po tatrzańskich szlakach możemy sobie zafundować taką przyjemność i razem zaplanować trasę, której jeszcze nie przeszliśmy. Jeśli nie mamy dużo czasu, a nasze grafiki nie mogą się zsynchronizować można także jeden dzień poświęcić na spędzenie go wyjątkowo. Miły piknik na łonie natury dla tych, którzy świętują w cieplejszych miesiącach, czy wspólny wypad na łyżwy, jeśli obchodzimy rocznicę zimą. Możliwości dla par jest wiele.

Rocznicowe aktywności dla par

Jeżeli nie mamy własnego pomysłu, to nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać gotowe zestawy prezentowe dla par. W internecie możemy odszukać firmy zajmujące się organizowaniem aktywności, które możemy wykonywać razem. Gdy nie stać nas na zwiedzanie francuskich winnic, a zawsze mieliśmy ochotę na doświadczenie degustacji szlachetnych trunków, to marzenia są w zasięgu ręki.

Jedną z opcji, które znajdują się w opisywanych ofertach jest doświadczenie z profesjonalnym sommelierem dla dwojga. Nie tylko będziemy w stanie spędzić razem dzień, ale także czegoś się nauczymy na temat siebie i swojego smaku. Takie doświadczenia są wprost idealną okazją, by kochaną osobę poznać jeszcze lepiej.

Jeżeli jednak znamy się na wylot i chcemy spróbować czegoś zupełnie nowego, możemy zainteresować się czymś bardziej ekstremalnym. Wspólne wyjście na strzelnicę, czy skok ze spadochronu są tylko wierzchołkiem góry lodowej wśród lawiny możliwości, jakie będziemy w stanie odszukać. Pamiętajmy jednak przede wszystkim o tym, by osoba obdarowywana chciała uczestniczyć w proponowanych aktywnościach. Znając swojego partnera powinniśmy dobrze wiedzieć, że nie zabierzemy osoby, która nie potrafi pływać, by nurkowała z rekinami. Warto, by spędzając ten czas razem uwzględnić nie tylko swój punkt widzenia, ale także mieć w głowie preferencje ukochanego, czy ukochanej. W końcu chcemy przecież dożyć długo i szczęśliwie do kolejnej rocznicy związku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here