Jeśli chcemy skutecznie zadbać o dobrą atmosferę w firmie, warto od czasu do czasu zorganizować ciekawy event dla zespołu, a w trakcie świąt nie należy zapominać o firmowej Wigilii. Jest to bowiem bardzo dobry sposób na integrację pracowników oraz na podniesienie morale zespołu. Zatem jak zorganizować Wigilię firmową, aby zadowolić każdego pracownika?

Firmowa wigilia

Organizacja firmowej Wigilii to nie lada wyzwanie. Dlatego na samym początku należy określić dostępny na ten cel budżet oraz liczbę osób, która weźmie udział w tym wydarzeniu. Gdy już to ustalimy, można się rozejrzeć za odpowiednim lokalem. Jeśli Wigilia firmowa ma być skromna, warto też rozważyć organizację przyjęcia w biurze, szczególnie jeśli dysponujemy salą konferencyjną z dużym stołem. Wówczas należy jedynie zatroszczyć się o odpowiedni catering oraz świąteczne dekoracje.

Przeczytaj też: https://ewarszawa.com.pl/rodzina/wigilia-firmowa-jak-zorganizowac-przyjecie-dla-pracownikow

Jeśli jednak nie mamy takiego zaplecza w firmie lub po prostu chcemy wyjść do lokalu, to będziemy musieli z dużym wyprzedzeniem czasowym rozpocząć poszukiwania idealnego miejsca. Ponieważ w okresie przedświątecznym restauracje zarówno te mniejsze, jak i większe przeżywają prawdziwe oblężenie, a zorganizowanie świątecznego poczęstunku wymaga właściwego przygotowania. Dlatego chcąc zarezerwować dany lokal, trzeba o tym pomyśleć już nawet na kilka miesięcy przed planowaną datą wydarzenia.

Co wziąć pod uwagę w poszukiwaniach idealnego lokalu?

Przede wszystkim powinniśmy określić, jaki ma być charakter firmowej Wigilii. Czy będzie to oficjalne spotkanie w restauracji, czy też bardziej swobodna impreza w klubie, czy może kolacja połączona z grą w kręgle? To bardzo ważne, by ustalić, jak ma wyglądać to wydarzenie, zanim zaczniemy dzwonić po konkretnych lokalach. Natomiast wiedząc już, czego szukamy, należy zarezerwować termin z dokładnie podaną godziną w wybranym miejscu oraz sumiennie podliczyć koszty tego przedsięwzięcia.

Kolejnym krokiem powinno być dopilnowanie, aby wszyscy pracownicy zostali z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym zaproszeni na Wigilię firmową. W tym celu najlepiej dostarczyć zaproszenia na piśmie osobiście lub wysłać stosowną informację drogą mailową. Ważne, żeby zawrzeć w niej prośbę o potwierdzenie obecności, żeby można było ustalić wstępną listę gości. Oczywiście najlepiej by było, aby wszyscy pracownicy pojawili się na Wigilii firmowej, jednak nie zawsze jest to wykonalne.

Ostatnim etapem przygotowań do Wigilii firmowej powinno być zorganizowanie drobnych upominków dla pracowników. Takie prezenty nie muszą być przesadnie kosztowne ani wyszukane, ponieważ podczas Wigilii firmowej liczy się przede wszystkim gest i przyjazna atmosfera. Jednak upominki nie mogą być też zbyt banalne, żeby pracownicy nie poczuli się zlekceważeni. W związku z czym, warto postawić na coś praktycznego na przykład pendrive, kosz prezentowy, czy świąteczne swetry.

Podsumowując, organizacja firmowej Wigilii wymaga odpowiedniego przygotowania, dlatego warto ją zlecić komuś, kto dobrze zna daną firmę i jej pracowników, dzięki czemu będzie wiedział, jak powinna wyglądać idealna Wigilia firmowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here