To właśnie ta część ciała jest jednym z najważniejszych elementów w procesie pielęgnacji skóry. Wybór kosmetyków do skóry twarzy powinien być poprzedzony rozpoznaniem kilku kwestii. Takich jak chociażby rodzaj cery. Poniżej znajdziecie wiele przydatnych informacji.

Kosmetyki do skóry twarzy – typ cery

I to od tego należy zacząć cały proces. Znajomość typu cery da Wam odpowiedź na to jakich kosmetyków do skóry twarzy powinniście używać. Ale to również wiedza na temat składników, których bezwzględnie należy unikać. Bo zrobią więcej złego niż pożytecznego.

Istnieją cztery podstawowe typy cery. Najbardziej pożądana określana jest jako „normalna”. Pozostałe to skóra: sucha, tłusta i mieszana. To jednak nie wszystkie możliwości. Istnieją jeszcze cztery dodatkowe typy cery. Jednym z nich jest skóra trądzikowa, która to zresztą wymaga bardzo szczególnego traktowania. Pozostałe trzy typy cery to: wrażliwa, dojrzała i naczyniowa. Mając wiedzę na temat tego z jakim rodzajem skóry się mierzycie, można dobrać odpowiednie preparaty.

Kosmetyki do skóry twarzy – co warto wiedzieć?

Po pierwsze mycie twarzy. W tym wypadku – niezależnie tak naprawdę od typu cery – najlepiej używać do tego łagodnego preparatu. Dobrze by było, gdyby nie miały w sobie SLS i SLES. Takie informacje znajdziecie na etykiecie danego produktu.

Jeśli macie suchą cerę, to warto zastanowić się nad używaniem kremów natłuszczających i nawilżających. Ich działanie będzie w tym wypadku niezwykle pomocne. Przede wszystkim skupiają się one na odbudowie płaszcza lipidowego skóry twarzy. To między innymi zwiększa szansę na ochronę jej przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak promienie słoneczne i wiatr.

W przypadku cery tłustej warto się zastanowić na wyborem peelingów enzymatycznych lub chemicznych. To po pierwsze. Po drugie przydadzą się również maseczki ze składnikami, które absorbują nadmiar sebum. W ten sposób możecie okiełznać tłustą cerę.

Z kolei rodzaj „normalny” występuje u niewielkiej liczby osób dorosłych. To cera charakterystyczna dla dzieci. Jakie kosmetyki do skóry twarzy przydadzą się w takim wypadku? Na pewno warto zainwestować w preparaty ochronne przed wspominanymi już wyżej czynnikami zewnętrznymi. Przyda się również krem nawilżający. W zasadzie taki preparat powinniście stosować cały rok.

Jakich składników w kosmetykach do twarzy unikać?

Wpisując taką frazę w wyszukiwarkę znajdziecie mnóstwo informacji na ten temat. Warto przed zakupem danego kosmetyku do skóry twarzy dokładnie przestudiować jego skład. Jeśli wypatrzycie któryś ze szkodliwych składników lub wywołujących spore skutki uboczne, odłóżcie produkt na półkę.

Na początek jedna z częściej stosowanych substancji konserwującej w kosmetykach. Mowa tutaj o składniku opisanym jak Imidazolidinyl Urea. W jego przypadku istnieje wystąpienia kontaktowego zapalenia skóry. Na etykiecie produktu znajdziecie go pod nazwą „Germall”. Kolejny składnik na jaki powinniście uważać to metylo- i propylo- paraben. One również są powszechnie wykorzystywane w kosmetykach do skóry twarzy, a mogą powodować wystąpienie alergii i innych problemów skórnych.

SLS – to skrót, który już pojawił się wyżej. Czas na jego rozwinięcie. Sodium Lauryl Sulfate to nic innego jak syntetyczny detergent. Bardzo często występuje on w szamponach, jak również żelach do mycia skóry. Ale nie tylko. Spotkacie go bowiem również w preparatach do czyszczenia podłóg i w płynach do mycia naczyń.

Ostatnim składnikiem, którym się tutaj zajmiemy jest Stearalkonium Chloride. Najczęściej znajduje się on na etykietach kremów i odżywek. Może on wywołać skutek uboczny w postaci wystąpienia reakcji alergicznej. Dlatego lepiej na niego uważać. Warto jednak tutaj zaznaczyć, że nie działa on negatywnie w każdym przypadku.

Zakupowi odpowiednich kosmetyków do skóry twarzy na pewno trzeba będzie poświęcić trochę czasu. Nie tylko na wypróbowanie co sprawdzi się w Waszym przypadku. Warto też poznać wszystkie możliwe „za i przeciw” danego produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here