Osoby, które śledzą trendy kosmetyczne, z pewnością miały już okazję usłyszeć o skip care. To oryginalne podejście do pielęgnacji. Zapoznając się z jego zasadami najpierw będziemy musieli zapomnieć o wszystkim, co do tej pory wydawało nam się oczywiste. Potem jednak najprawdopodobniej dojdziemy do wniosku, że ten koreański trend w pielęgnacji skóry narodził się właśnie po to, aby nas uszczęśliwić.

Skip care – próba definicji

Termin skip care może być definiowany na przynajmniej kilka sposobów. Jego nazwa oznacza dosłownie „pomijanie pielęgnacji”, nie ma jednak mowy o podejściu, które miałoby zachęcać nas do tego, aby w ogóle nie dbać o skórę. Nacisk kładzie się tu przede wszystkim na ograniczenie rutyny pielęgnacyjnej do minimum, najbardziej trafna z definicji opisuje więc skip care jako swego rodzaju minimalizm pielęgnacyjny. To idealny sposób na oszczędzenie czasu, skip care to jednak również rozwiązanie przyjazne naturze, bo pozwala na ograniczenie liczby stosowanych codziennie kosmetyków.

Największe zalety skip care

Osoby, które interesują się skip care, robią to z co najmniej kilku powodów. Chyba największą zaletą minimalizmu pielęgnacyjnego jest możliwość zaoszczędzenia pieniędzy, wysoko cenione jest jednak również to, że choć pielęgnacja skóry zajmuje zdecydowanie mniej czasu, wcale nie traci na skuteczności. Wprowadzając w życie skip care można łatwiej opanować zasady pielęgnacji, mniejsze jest więc również ryzyko tego, że coś wykona się w niewłaściwy sposób. Skip care to także mniejsza ilość odpadów, co z pewnością może być postrzegane jako dowód na troskę o planetę. Dzięki minimalizmowi pielęgnacyjnemu możemy też zaoszczędzić sporo miejsca w łazience. Nawet, jeśli nie wydaje się nam, że jest to zaleta zasługująca na szczególne podkreślenie, nie powinniśmy być zaskoczeni odkrywając, że nasi domownicy podchodzą do tego właśnie w taki sposób.

Skip care krok po kroku

Gdy mamy już świadomość tego, z jak wieloma korzyściami wiąże się skip care, możemy zacząć zastanawiać się nad tym, czy zasady minimalizmu w pielęgnacji są rzeczywiście tak proste, aby ich opanowanie przyszło nam z łatwością. Warto więc pamiętać, że skip care bazuje na założeniu, że skóra powinna mieć zawsze zapewniony detoks i odpoczynek. Oznacza to nie tylko ograniczenie liczby używanych regularnie kosmetyków, ale i liczby zabiegów, którym jest poddawana. Nadal kluczowe znaczenie ma demakijaż i oczyszczanie skóry – dwa kroki, z których po prostu nie wolno zrezygnować, jeśli skóra ma być zdrowa. Kolejne kroki są już jednak uzależnione od tego, w jakiej kondycji się ona znajduje i jakie są jej indywidualne potrzeby. Najczęściej jest to nakładanie serum oraz kremu na dzień lub na noc. Skórze nie zaszkodzi także maska na twarz, choć i ona nie powinna być wykorzystywana częściej niż raz lub dwa razy w tygodniu.

Najwięksi entuzjaści skip care stoją na stanowisku, że nasza skóra będzie wyglądać świetnie nawet, jeśli ograniczymy się do zaledwie czterech kosmetyków – bezpiecznego środka myjącego, toniku, który może być stosowany zamiennie z hydrolatem, kremu na dzień oraz serum. Nawet krem na noc nie musi być uważany za kosmetyk pierwszej potrzeby. Skóra posiada przecież własne mechanizmy regenerujące dające o sobie znać właśnie w godzinach nocnych.

Wpis powstał na podstawie artykułu: https://triny.pl/blog/skip-care-czyli-minimalizm-w-pielegnacji/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here