Zęby wymagają naszej szczególnej troski, więc warto odpowiednio o nie zadbać. Poza klasycznym szczotkowaniem możemy także wybierać zabiegi pielęgnacyjne, które sprawią, że nasze szkliwo będzie bardziej białe. Jednak by prawidłowo móc zatroszczyć się o nasz uśmiech warto zainwestować nie tylko w pastę, ale także odpowiednią dla naszych potrzeb szczoteczkę.

Manualna, czy elektryczna szczoteczka do zębów?

Technologie są powszechniej wykorzystywane w każdej dziedzinie naszego życia. Nie uniknęła tego także nasza higiena i zdrowie. Poza manualnymi szczoteczkami do zębów mamy także dostępne produkty elektryczne, które pomagają nam dbać o uśmiech. Może być zaskoczeniem, że nie każdy z nas potrafi prawidłowo myć zęby, chociaż ta czynność nie jest nam obca.

Wykorzystując do czyszczenia jamy ustnej modele manualne łatwiej jest się zapomnieć i nie zachowywać właściwej techniki pielęgnacji szkliwa i dziąseł. Także długość tego wykonywanego w domu zabiegu pozostawia czasem wiele do życzenia. Zwykłe szczoteczki nie są także w stanie dotrzeć w każde z trudnodostępnych miejsc, co powoduje odkładanie się płytki nazębnej.

By uniknąć częstych wizyt u dentysty poleca jest higiena jamy ustnej w wykorzystaniem sprzętu elektrycznego. Posiada on potwierdzoną skuteczność, która zapewnia lepsze usuwanie kamienia. Ponadto ma ona wbudowany licznik, który przypomina nam o tym, jak długo myjemy zęby. Możliwe jest ustawienie go w taki sposób, by sygnalizował nam, że jest już pora przejść do czyszczenia kolejnej ćwiartki. Problemem z manualną szczotką jest nacisk, jaki kładziemy na nasze zęby i dziąsła. Czasem możemy nie odczuwać, że jest on zbyt mocny i później tak brutalne szorowanie zostawia po sobie niemiłe wspomnienie. Urządzenia elektryczne mogą mieć wbudowany czujnik, który zwraca nam uwagę, kiedy wkładamy za dużo siły w pozbywanie się zabrudzeń.

Także sposób mycia – tj. ilość obrotów, czy ich tempo – możemy zróżnicować przy pomocy wyboru różnych trybów działania. Jedną z popularnych opcji, która dodawana jest to ich produktów jest wariant wybielania. Umożliwia on polerowanie zębów, by nadać im jaśniejszy odcień. Co istotne przewidziano w niektórych z nich także specjalny rytm stosowny do czyszczenia języka. Nie zapominajmy bowiem, że higiena jamy ustnej to nie tylko nasze szkliwo, ale także dbałość o porządek na języku.

Szczoteczka soniczna i elektryczna. Czym się różnią od siebie?

W ostatnich latach coraz więcej słyszy się o szczoteczkach sonicznych. Można w pewien sposób uznać je za kolejną generację odmiany elektrycznej. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to ten sam produkt i są pewne różnice, które je dzielą na dwie odrębne grupy. Niezaprzeczalnie ich cechą wspólną jest większa skuteczność mycia jamy ustnej, niż w przypadku modeli manualnych. Szczoteczka elektryczna osiąga ten efekt przez ilość obrotów, które jest w stanie wykonać w ciągu minuty. Przewyższa szybkość naszej ręki wielokrotnie, ponieważ jest w stanie zrobić kilkadziesiąt tysięcy ruchów.

Główka takiego sprzętu jest obrotowa, więc zamiennie stosuje się także nazwę szczoteczka oscylacyjna. Pozwala ona na szorowanie naszego szkliwa poruszając się z dużą prędkością w lewo i prawo. W przypadku urządzenia sonicznego głowica „chodzi” w przód i w tył. Jak można się domyślić także i ona wzięła swoje miano od płaszczyzn, w których wykonuje ruch. Ten sposób poruszania się jest podobny do wibracji, które niejako wymiatają zalegające resztki oraz nagromadzoną płytkę nazębną.

Podczas, gdy u odmiany oscylacyjnej ilość wykonanych obrotów osiąga wartość maksymalnie kilkunastu tysięcy, to te pulsacyjne mogą poradzić sobie z kilkudziesięcioma tysiącami takich ruchów.

Wybierając którykolwiek z modeli sprawdzajmy cenę produktu oraz przypomnijmy sobie, czy kojarzymy nazwę firmy. Częstokroć tanie zamienniki szybko się zużywają. Przez co musimy ciągle w nie inwestować. Zwróćmy również uwagę na żywotność baterii w naszym sprzęcie. Jest to szczególnie istotne, gdy jedziemy w podróż z pełnym akumulatorem w miejsce, gdzie możemy polegać tylko na jego wytrzymałości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here