Lato się kończy, ale nie jest przeszkodą, by uzupełnić swoją szafę o doskonały strój kąpielowy. Kostium przydaje się nie tylko na plaży w czasie wakacji, ale także jest nieodzowny, jeśli dbamy o swoją kondycję na basenie. Jaki powinien być ten jedyny? Możliwości jest wiele.

Jednoczęściowy, czy bikini? Jaki strój kąpielowy dla siebie?

To podstawowe pytanie, jakie musimy sobie zadać w trakcie wyboru wymarzonego kostiumu. Jego rodzaj powinien odpowiadać temu, w jakim celu będziemy go używać. Do pływania bardziej odpowiedne są te jednoczęściowe. Dają one większą stabilność i pewność w czasie przemierzania basenu. W przypadku bikini nie mamy gwarancji, że materiał nie będzie zsuwał się i spadał. Forma body uniemożliwia przemieszczenie się kostiumu w niebezpieczne rejony.

Bikini bardziej nadaje się do opalania na plaży. Jeśli chcemy pokryć więcej skóry brązowym kolorem, to bardziej odpowiednie będą do tego modele, które odsłaniają więcej ciała. Kiedy nie mamy dość śmiałości na skąpe opcje, możemy równie dobrze wybrać te bardziej zabudowane. Majtki z wysokim stanem pomogą także ukryć to i owo. Producenci oferują bogaty wybór pasujących gór do zestawu, które możemy dowolnie ze sobą łączyć. Poza tym, jeśli nie czujemy się wystarczająco pewnie do kompletu możemy dołożyć pareo albo zwiewną chustę, by zakrywała nasze biodra lub narzutkę plażową, która osłoni nasze ramiona.

Jak dopasować kostium kąpielowy do sylwetki?

Przy wyborze stroju kąpielowego powinnyśmy nie tylko mieć w głowie swoje estetyczne preferencje, ale pamiętać też o wyglądzie naszej sylwetki. Jeśli chcemy podkreślić jej zalety, a zapomnieć o tym, co nam się nie podoba, to nie zaszkodzi kierować się wytycznymi, które odpowiadają posiadanej figurze. Typy kształtów można nazywać różnie, ale ich cechy charakterystyczne pozostają takie same. Panie, które mogą pochwalić się obfitymi biodrami oraz stosunkowo drobną górą uchodzą za „gruszki”. W ich przypadku chcemy osiągnąć balans proporcji ciała. Pomogą tu zdobione dekolty. Falbanki, czy marszczenia sprawiają wrażenie ruchu, który dodaje poszukiwanej objętości. W tym przypadku unikajmy dołów, które przyciągną niepotrzebną uwagę do masywnych ud i optycznie je powiększą.

Wysokie, szczupłe panie z niedużym biustem i bez mocno zaznaczonej talii mają kształt tzw. kolumny. Również w ich przypadku objętości we właściwych miejscach dodadzą aplikacje, zdobienia i wszystko, co tworzy wizualne zamieszanie. W tym przypadku chcemy zaakcentować te części ciała, które nadadzą więcej kształtu. Dół stroju może być wysoko wycięty. W ten sposób będziemy mieć nogi do samego nieba oraz podkreślimy talię. Stosujemy tu podobną zasadę, jak w przypadku górnej połowy. Wszelkiego rodzaju sznurowania, czy ozdobne marszczenia podkreślają to, co chcemy zaznaczyć.

Najbardziej znanym typem sylwetki jest klepsydra. Jak sama nazwa wskazuje cechują ją pełny biust i biodra, a także wyraźnie widoczna talia. Ważne jest, by zapewnić odpowiednie wsparcie dla górnej połowy ciała. Pomocne będą tu usztywniane góry, które mogą mieć kształt balkonetki dodatkowo podkreślający nasze atuty. Dla pań chcących dodatkowo zaznaczyć talię wprost stworzone są majtki z wyższym stanem. Takie modele bardzo często kojarzą się ze stylem pin-up. Jeśli podoba Wam się stylistyka retro możemy dobrać do niej pasujący nadruk w większe kropki lub groszki, który będzie podkręcał charakter kompletu. Zamiast tego można zdecydować się na uroczy dodatek w postaci apaszki do włosów z podobnym motywem.

Jeśli masz okrągłe ramiona, słabo zaznaczone wcięcie w talii oraz drobniejszą dolną część ciała, to najpewniej należysz do rodziny jabłek. Pomimo bardziej zaokrąglonego kształtu Twoje nogi powinny być apetycznie kształtne. Drapowania z boków, czy wysoki stan pomogą nam stworzyć bardziej kobiecy kształt sylwetki. Bez kompleksów możemy wyeksponować plecy, jeśli należymy do mniej odważnych „owoców”. Również w przypadku tego typu budowy nieoceniona jest pomoc marszczeń i ozdób umieszczonych w okolicach biustu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here