Zadbane paznokcie są ozdobą każdej dłoni. Jeśli sądzimy, że koniecznie musimy mieć długą płytkę, to zastanówmy się wpierw, który zabiegów będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Zanim zaczniemy wybierać kolor lakieru sprawdźmy, czy nie przyda się prawidłowa pielęgnacja paznokci.

Manicure japoński, dla kogo jest odpowiedni?

Ta egzotycznie brzmiąca odmiana zabiegu przebiega podobnie jak inne rodzaje manicure. Kosmetyczka nadaje paznokciom kształt, a także zajmuje się skórkami – odsuwa je i wycina. Czasem skórki są pozostawiane, a jedynie odpychane jak najdalej. Po wykonaniu tych czynności przechodzi się do clue całego zabiegu. W płytkę wmasowywana jest regeneracyjna pasta. Następnie kosmetyczka wciera w nią proszek, który ma za zadanie lepsze wchłonięcie się odżywczych składników. W rezultacie paznokieć staje się wygładzony i wyrównany oraz uzyskuje delikatnie różowy połysk.

Ta metoda pozwala odnowić płytkę zmęczoną zabiegami kosmetycznymi, by przygotować ją na kolejne sesje upiększające. Manicure japoński wzmacnia łamliwe i kruche paznokcie nadając im więcej sprężystości. Ze względu na sposób w jaki jest wykonywany stymuluje on także krążenie krwi.

Taką regenerację stosujemy w przerwie od innych zabiegów, ponieważ od czterech do ośmiu tygodni na naszej płytce nie będzie trzymał się lakier. Jest to rezultat maksymalnego wygładzenia, który sprawia, że staje się ona dla produktu zbyt śliska. Warto odnowić zmęczoną płytkę zwłaszcza ze względu na witaminy i minerały, które znajdują się w składnikach wykorzystywanych do tego typu pielęgnacji.

Manicure hybrydowy, żelowy i klasyczny – czym się różnią?

Najłatwiejszy do opisania będzie odmiana klasyczna. Jest ona znana każdej z pań od najmłodszych już lat. Do jego wykonania używany jest lakier, który wysycha na płytce paznokcia i nie wymaga utrwalania także innymi metodami. Można jednak znaleźć na sklepowych półkach produkty, które mają dodatkową butelkę z topem, który ma utrwalać efekty naszej pracy. Taki rodzaj lakieru, bez ekstra utrwalaczy, należy do najmniej trwałych.

Żele i hybrydy to inna kwestia. Tutaj nie każda kosmetyczka potrafi wykonać właściwie zabieg. W przypadku obu sposobów konieczne jest wykorzystanie lampy UV, by utwardzić nakładany na płytkę produkt. Różnica między tymi zabiegami, a klasycznym malowaniem wynika także z przygotowania paznokcia na położenie na nim lakieru, czy żelu. Dla lepszego związania się składników można zastosować primer (kwasowy lub bezkwasowy) lub bazę. Ten pierwszy ma na celu zmiany PH powierzchni, a także chronić manicure przed zapowietrzaniem się. Odpowiednie przygotowanie zapewnia większą trwałość zabiegu oraz zapobiega pojawianiem się odprysków lakieru.

W przypadku nakładania hybrydy, to nie ma tu większej filozofii. Podobnie jak przy klasycznym mani płytkę (uprzednio „zagruntowaną”) pokrywa się warstwą produktu tak jak przy zabiegu z użyciem klasycznego lakieru. Następnie pomalowany paznokieć umieszcza się w lampie UV, by utwardzić produkt. Na koniec, gdy wszystkie kolory i wzory są na swoim miejscu konieczne jest utrwalenie przy pomocy topu. To kolejny produkt, który zwiększa trwałość „makijażu” naszych dłoni.

Z kolei zabieg przy pomocy żelu wymaga wprawnej ręki. Modelowanie paznokci, które jest kluczowe w przypadku nierównych, czy kruchych pazurków trudno jest wykonać przy użyciu hybrydy. Żel nadaje płytce wytrzymałość. Po nałożeniu jest ona uodporniona na uszkodzenia mechaniczne. Tworzy on twardą powłokę, która jest mało podatna na ingerencję czynników zewnętrznych. Z takim mani niestraszne są złamania. Takiej pewności nie daje zabieg wykonany lakierem żelowym, ponieważ ma on bardziej elastyczną strukturę i jego warstwa jest cieńsza, niż ta żelowa.

Inne niż wszystkie – paznokcie akrylowe

Ostatnim typem nieuwzględnionym powyżej są paznokcie akrylowe. Różnią się od tych wymienionych w poprzednim akapicie ze względu na to, że do ich wykonania potrzebne są nie tylko składniki płynne, ale też akrylowy proszek. Ponadto do zabiegu nie potrzebne jest utwardzanie światłem. Produktu utleniają się, co skutkuje ich utwardzeniem. Utworzoną ze składników masę rozprowadza się na tipsach lub na naturalnej płytce. Podobnie jak mani z użyciem żelu, także akryl gwarantuje trwałość usługi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here