Decyzja zapadła. Czas udać się na wizytę do trychologa. Jako, że to pierwsza wizyta, zastanawiasz się czego właściwie się spodziewać? I przede wszystkim jak się do niej przygotować?

Jak znaleźć trychologa?

Raczej nie będziecie mieć problemu ze znalezieniem trychologa w najbliższej okolicy. Co prawda nie ma go w każdej miejscowości, ale już w miastach wojewódzkich jak najbardziej. W tych ostatnich nierzadko jest kilka takich miejsc do wyboru. Na pewno warto przed podjęciem decyzji sprawdzić jakie są opinie na temat danego trychologa. Oczywiście obecnie najprościej znaleźć je w sieci. Warto mieć jednak na uwadze, że nierzadko – mówiąc delikatnie – mogą się one rozmijać z rzeczywistością.

Jeśli znacie kogoś, kto wizytę u trychologa ma za sobą, będzie to naturalny kierunek z pytaniami czy warto.

Jak przygotować włosy?

Przede wszystkim lepiej uniknąć sytuacji umycia głowy zaraz przed wizytą. W tym wypadku nie chodzi o to, żeby fryzura ładnie wyglądała. Trycholog musi mieć możliwość oceny stanu skóry głowy, a nie tego czy włosy ładnie pachną. Najlepiej więc nie myć jej na 24 godziny przed wizytą. Dzięki temu specjalista będzie miał szansę ocenić między innymi w jaki sposób pracują gruczoły łojowe znajdujące się na skórze głowy.

Co oczywiste nie wolno stosować żadnych pianek, żeli czy innych produktów do stylizacji. Jeśli włosy były niedawno farbowane, lepiej odczekać z wizytą. Kilka tygodni co najmniej. Generalnie chodzi o to, aby Wasz problem z włosami, był jak najlepiej widoczny. Dzięki temu specjalista będzie miał szansę dokładnie określić możliwe przyczyny. Jak również w pełni zobaczyć skalę problemu. A co to za tym idzie, będzie w stanie pomóc. Na przykład wskazując konkretną drogę działania. Taką swoistego rodzaju mapę drogową ratowania włosów.

Wywiad w czasie wizyty u trychologa

Na pewno zada Wam on serię pytań. Zacznę jednak od tego, że warto mieć przy sobie wyniki badań krwi. Co oczywiście istotne powinny być „świeże”. Trycholog zleci dodatkowe badania. Mam tutaj na myśli między innymi stan tarczycy. Kolejna sprawa to poziom witaminy B12. Ta ostatnia jest niezwykle ważna nie tylko dla włosów, ale i funkcjonowania całego organizmu. Dość powiedzieć, że jej niedobór jest łączony np. z depresją.

Wracając do wizyty, to istotny będzie też poziom cynku i witaminy D3. W przypadku pań potrzebne mogą być jeszcze badania poziomu hormonów (w tym testosteronu). Tutaj warto wspomnieć o łysieniu androgenowym. Zwyczajowo jest to problem przypisywany mężczyznom. I rzeczywiście tak jest, bo to Panowie cierpią na ten typ łysienia. Może on jednak wystąpić również u kobiet. Jest to wiązane między innymi z poziomem wspomnianego testosteronu.

Kolejna sprawa to informacje o chorobach na które cierpicie. Przede wszystkim chodzi tutaj o te przewlekłe. To mogą być problem z pracą tarczycy. Bardzo częsta przyczyna nadmiernego wypadania włosów u kobiet. Kolejna choroba o której trzeba wspomnieć to łuszczyca. Do schorzeń powodujących taką sytuację zalicza się także łupież pstry, łojotokowe zapalenie skóry głowy i borelioza

Do tego w tym wypadku wizyty u trychologa pojawi się też temat przyjmowanych leków. Te ostatnie mogą mieć spory wpływ na stan fryzury. Tutaj za przykład posłużą leki stosowane w leczeniu zaburzeń depresyjnych. Niektóre z nich – jako skutek uboczny – powodują nadmierne wypadanie włosw. Kobiety zostaną również zapytane o stosowanie antykoncepcji hormonalnej.

Warto przed wizytą u trychologa zastanowić się i odpowiedzieć sobie na pytanie „jak wygląda mój jadłospis”. Szczególnie pod kątem obecności pewnych składników, które mają wpływ na stan włosów. Część z nich już została wymieniona. Dodatkowo istotna jest siarka, a także witaminy A i C. Na stan włosów wpływ ma również miedź. Temat diety będzie również dotyczył tego, czy ogólnie Wasz jadłospis można określić jako zdrowy. Czy nie znajdują się w nim produkty mogące mieć pośredni wpływ na gorszy stan organizmu, a co za tym idzie na nadmierne wypadanie włosów. O wszystkich tego typu sprawach warto w czasie wizyty u trychologa powiedzieć.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala35/domains/mediumpubliczne.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here