Jaki podarunek będzie najlepszy na tę okoliczność? Zostaliśmy zaproszeni na pierwszą komunię, ale nie wiemy co kupić. A co ważniejsze – co podarować, by nasz prezent nie dublował się z wyborem innych gości. Pomoże w tym kilka praktycznych porad, które ułatwią zakup miło wspominanej pamiątki.

Co dla chłopca, co dla dziewczynki na pierwszą komunię?

Przede wszystkim – nie musimy dzielić prezentów na płeć obdarowanego dziecka. Nasz wybór może skoncentrować się na klasyce komunijnych podarków. Takie rzeczy rower, czy zegarek stanowią najbardziej neutralne z opcji. Jednak ta uniwersalność może sprawić, ze prezent będzie „zbyt” popularny. Niektórzy z rodziców robią listy (jak na modłę amerykańską – list prezentów na wesela), by zakupione upominki nie powtarzały się. Złota biżuteria, z której dziecko „nie wyrośnie” również może stanowić dobry wybór. Łańcuszek z zawieszką nada się w sam raz dla obu płci. Zestaw małych kolczyków, czy bransoletka z zawieszkami może równie być odpowiednim suwenirem dla dziewczynki.

Hulajnoga, rolki, czy deskorolka? – alternatywa dla roweru

Jeśli rower wydaje nam się za bardzo klasycznym prezentem na tę okazję, to coraz modniejszy staje się wybór na prezent innego jednośladu. Hulajnoga, która swoje triumfy święciła na początku drugiego millenium, wraca do łask. To świetny sposób na zachęcenie dziecka do sportu, a także zapewnienie mu środka transportu, z którego może bezpiecznie korzystać.

Do takiego podarunku warto dobrać kask, czy inne akcesoria (np. zestaw odblaskowy), które ułatwią jazdę. Ceny takiego sprzętu zależne są od tego, z jakich materiałów jednoślad jest wykonany. Pomiędzy klasycznymi modelami napędzanymi siłą naszych nóg możemy także znaleźć te elektryczne. Modele rozwijające większe prędkości nie wydają się jednak tak jednoznacznym wyborem dla małego fana i fanki motoryzacji.

Jeżeli planujemy zakup hulajnogi elektrycznej, to warto taki zakup skonsultować z rodzicami obdarowanego dziecka. Niemniej jednak w ostatnich latach jednym z prezentowych trendów komunijnych był zakup quada. Pomimo, iż to potencjalnie niebezpieczny środek transportu dla tej grupy wiekowej, to jednak cieszył się on dość sporą popularnością. Także dyskusyjny, lecz kuszącym wyborem jest deskorolka. Podobnie jak w przypadku hulajnogi elektrycznej także ten wybór powinniśmy przedyskutować z rodzicami, którzy mogą być niezadowoleni z naszego pomysłu.

Inną jeszcze opcją jest zakup rolek – koniecznie dobranych do rozmiaru dziecka. Niektórzy producenci, by najmłodsi szybko nie wyrastali z takich prezentów, oferują sprzęt, który daje możliwość regulowania rozmiaru stopy. Pamiętajmy, żeby wszystkie prezenty, które służą do aktywnego spędzania czasu łączyć razem z zestawem, który zapewni dziecku bezpieczeństwo w czasie korzystania z niego.

Kamera, aparat, konsola – co wybrać?

Możemy również pomóc w rozwijaniu artystycznych aspiracji dziecka. Dla obdarowanego w tym wieku warto rozważyć wybór takiego sprzętu, który będzie trwalszy i odporny na różne czynniki zewnętrzne. Zastanówmy się nad akcesoriami, które posiadają pewien stopień wodoodporności oraz mają obudowy, które zwiększają ich wytrzymałość. Na pewno wielką przyjemność aktywnemu dziecku sprawi możliwość nagrywania wspomnień z nauki pływania, czy pierwszego wielkiego meczu, w którym zdobywa zwycięską bramkę.

Jeżeli jednak nasz milusiński woli inne gry warto zastanowić się nad zakupem konsoli do gier . Trzeba jednak pamiętać, że gdy wybieramy podobny prezent, to trzeba przyjrzeć się, czy gry dołączone do zestawu nadają się dla tej grupy wiekowej.

Sprzęt muzyczny, instrument – jaki wybrać dla dziecka?

Pomocą w wykrzesaniu artystycznej iskry może być także zakup instrumentu. Mamy tutaj kilka możliwości. Jeśli dziecko rozpoczęło już naukę gry na instrumencie, to możemy nabyć dla niego jakieś akcesoria, które są z nim powiązane. W momencie, gdy nabywamy taki, na którym obdarowywany, czy obdarowywana nie potrafi grać, to możemy także zainwestować w dopłatę do lekcji nauki gry. Ważne jest jednak, by upewnić się, że dziecko jest zainteresowane konkretnym instrumentem. Nie warto jest od razu kupować pełnego zestawu perkusyjnego, gdy okaże się, że najmłodszy zawsze chciał grać na harmonijce ustnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here