Dla miłośników domowej rozrywki powstaje coraz więcej nowych systemów do gier. Konsole zyskują coraz większą popularność i oferują możliwości, które mają przyciągnąć nas przed ekrany. Teraz nie tylko możemy szukać atrakcji z poziomu kanapy, ale też zażyć trochę ruchu. Jakie mamy opcje, która jest najlepsza dla nas? Sprawdźmy dostępne opcje.

Konsola do gier – XBOX, czy Playstation?

To pytanie na pewno pojawiło się u osób, które preferują spędzanie wolnego czasu na grach w domowym zaciszu. Od czasu ogłoszenia wydania nowych wersji tych sprzętów fani obu systemów prześcigali się w domysłach co do tego, który z nich jest najlepszy. Jeśli nie posiadamy telewizora w technologii smart takie urządzenie nie tylko spełnia swoją funkcję rozrywkową zapewniając nam gry, ale może też służyć jako centrum multimedialne. Konsole posiadają aplikacje pozwalające na korzystanie z takich serwisów jak np. Netlix, czy Amazon Prime.

Bardzo dużo tytułów jest dostępnych w wersji na obie konsole, jednak wydawcy, by zwrócić na siebie uwagę wypuszczają również tzw. exclusive’y. Są to gry, którymi można cieszyć się wyłącznie na jednej z nich. Oznacza to, że bez zakupu konkretnego sprzętu nie mamy możliwości spróbowania rozgrywki. Nad tą grupą tytułów warto najmocniej się pochylić, gdy decydujemy się na zakup.

Ciekawą alternatywą jest także Nintendo Wii, które posiada szeroką gamę gier sterowanych ruchem przy pomocy kamery, która jest dołączona do konsoli. Najbardziej znanymi tytułami dostępnymi na nią są gry, których mechanika ma oddawać sportowe zmagania. Z użyciem dołączonego pilota jesteśmy w stanie rozegrać partię golfa, stoczyć pojedynek bokserski, czy zagrać ze znajomymi w kręgle.

Sprzęty peryferyjne takie jak mikrofony, czy zestawy perkusyjne i gitara (Guitar Hero) są obsługiwane zarówno przez XBOX, jak i Playstation. Jest jak na razie jedna rzecz, która rozróżnia te dwie konsole między sobą. A są nią…

Okulary VR – czy warto kupić?

Playstation oferuje możliwość dokupienia zestawu z VR (Virtual Reality – gogle wirtualnej rzeczywistości). Pozwalają one doświadczyć rozgrywki w zupełnie nowy sposób dzięki widokowi 360 stopni oraz przestrzennemu dźwiękowi. Ta technologia powstała w okolicach roku 2010 i do tej pory jest rozwijana. Wiele serwisów branżowych na temat gier przedstawia video z tego, jak prezentują się takie gry. Jak na razie nie wszystkie konsole posiadają wsparcie dla takich urządzeń.

Konsole przenośne – dlaczego warto kupić?

Jeśli jednak więcej czasu spędzamy w ruchu i statyczna rozgrywka jest dla nas zbyt monotonna lepszym wyborem może być przenośna konsola. Systemy takie jak PS Vita, czy Nintendo Switch, które zyskują coraz większą popularność ze względu na ich rozmiary. Zdecydowanym plusem tego rodzaju urządzeń jest to, że możemy wziąć je ze sobą wszędzie. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które często są w podróży i chcą umilić sobie czas spędzony w drodze.

Najnowsze konsole pokazują, że wielkość ekranu nie wpływa na jakość grafiki, która wygląda zaskakująco dobrze na stosunkowo niewielkim urządzeniu. Ponadto dla większego komfortu gry możliwe jest podłączenie do konsoli słuchawek. Nintendo Switch posiada także opcję rozgrywki stacjonarnej. Stację dokującą konsoli można podłączyć przy pomocy kabla HDMI do telewizora.

Konsole retro

Stare konsole lub systemy, które mają sprawiać wrażenie wyjęcia żywcem z lat ’80 stanowią także jeden z ostatnich trendów. Powrót święcą takie systemy jak Pegasus, który stanowi kopię konsoli SNES (Super Nintendo Emulation System). Kto nie pamięta zestawów gier typu 1000 in 1? Wbrew temu, ile lat ma ten „zamiennik”, dalej jest on dostępny i ma liczne grono fanów. Zestawy starszych modeli konsol, które nie są już produkowane potrafią osiągać zawrotne ceny, podobnie zresztą jak gry na nie. Jeżeli jesteśmy fanami olsdchoolowego GameBoy’a na pewno zainteresuje nas jedna z najmniejszych konsol tego producenta – wersja Micro. Ten system jest ciekawy przede wszystkim ze względu na swoje niewielkie rozmiary oraz fakt tego, że jakość grafiki pozostaje równie ładna, co na swoim większym poprzedniku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here