Fani bycia wszędzie w porę mają coraz więcej możliwości odmierzania czasu. Klasyczne zegarki ze wskazówkami, z elektronicznymi wyświetlaczami, a teraz jeszcze smartwatche. Co wybrać z takiego bogactwa modeli, wzorów i typów?

Zegarek z elektronicznym wyświetlaczem nie tylko dla najmłodszych

Wielki powrót do łask święcą „oldchoolowe” zegarki, jakie część z nas pamięta jeszcze jako prezent na pierwszą komunię. Teraz już nie tylko najmłodsi uczący się obsługi chronometru chcą je mieć na swoich nadgarstkach. Poza odmierzaniem czasu taki sprzęt posiada dodatkowe funkcje. Umożliwia on podświetlenie cyferblatu, by można było odczytać godzinę.

Niektóre modele posiadają także opcję budzika, który możemy nastawić po wstukaniu odpowiedniej kombinacji klawiszy. Jednym z nastoletnich marzeń jakie możemy teraz ziścić jest zakup klasycznego Casio wzbogaconego o kalkulator. Modele tej firmy stanowią must have dla fanów retro szyku. Ten typ czasomierzy zasilany jest przy pomocy baterii, czy akumulatora. Jest to dla nich jedyna z opcji pobierania energii – w przeciwieństwie do niektórych zegarków analogowych, ale o tym za chwilę.

Zegarek automatyczny bez baterii

Szczególnym typem tego akcesorium jest model z automatycznym naciągiem. Chodzi tutaj o zegarki mechaniczne, które posiadają tę cechę. Ten rodzaj napędzany jest jedynie przez poruszanie się naszej ręki. Jeśli jest on przez nas stale noszony, wówczas powinien on działać „jak w zegarku”. Jego regulacja będzie wymagała od nas jedynie małych korekt związanymi z potencjalnymi odchyłami. Pomimo tego, iż jest napędzany naszym ruchem, jego zdjęcie nie skutkuje natychmiastowym wyłączeniem i przerwą w działaniu.

Taki sprzęt posiada rezerwę, która umożliwia mu dalsze działanie, jeśli odłożymy go nawet na kilka dni. Nowsze modele mogą też posiadać mechanizm, który zapewnia wprawianie automatu w ruch nawet, gdy nie jest on z nami. Takie rozwiązanie nosi nazwę rotomatu i jest on zasilany prądem. Omawiany rodzaj ma wiele praktycznych zalet, które pozwalają cieszyć się bezstresowym korzystaniem z niego. Właściwie możemy o takim sprzęcie „zapomnieć”, bo nakręca się on idąc z nami. Ponadto ten typ zegarka także da się określić jako ekologiczny. Wynika to z tego, że korzystanie z niego nie wymaga od nas zużywania baterii. Równocześnie inwestujemy więc w środowisko.

Smartwatch – dla kogo odpowiedni?

Najnowszym wynalazkiem ze świata chronometrów jest zegarek, który jest równocześnie małym elektronicznym centrum dowodzenia. Przy pomocy tak zwanego smartwatcha jesteśmy w stanie połączyć się z naszym telefonem i korzystać z jego funkcji trzymając go przykładowo w torebce. Jest to rozwiązanie, które nie tylko daje nam możliwość odczytu aktualnego czasu, ale także sprawdzić temperaturę na zewnątrz. Z jego wykorzystaniem możemy zmierzyć sobie puls, czy dowiedzieć się, ile kroków liczyły nasze piesze wycieczki danego dnia. Jest to wielofunkcyjny sprzęt, który łączy w sobie funkcjonalności telefonu komórkowego, z którym można go sparować dla lepszego wykorzystania jego potencjału.

Warto rozważyć jego zakup ze względu na kilka ułatwiających życie możliwości. Jego zastosowaniem może być przykładowo robienie zdjęć w smartfonie. Naciskając na przycisk będziemy mogli skorzystać z zegarka jako wyzwalacza do aparatu. Możemy więc samodzielnie zrobić sobie fotografię na tle wymarzonego tła bez niczyjej pomocy. Dla aktywnych interesujący będzie GPS, który nie pozwoli zgubić się w trasie. To szczególnie interesująca funkcja ze względu na to, że niektórzy z producentów oferują modele, które są wodoodporne, więc niestraszne im polowe warunki.

Smartwatch może pomóc nam zadbać o swoje bezpieczeństwo i się nie zgubić, ale może również ułatwić nam znalezienie naszego telefonu. Połączenie ze smartfonem da nam opcję zlokalizowania zaginionego sprzętu przy pomocy odpowiedniej lokalizacji. Taki chronometr z pewnością nadaje się dla zapominalskich. Przypomnienia, programy motywujące oraz podobne programy ułatwią nam wykonywanie codziennie pewnych czynności. Na przykład – pognają nad do ćwiczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here