Polak, którego kocha rosyjska publiczność

„Kiedyś muzyka była sztuką (…) Wtedy ceniono przede wszystkim rzemiosło” – mówi w rozmowie z Eweliną Rubinstein Maciej Klociński, młody artysta urodzony w Żyrardowie.

 

Maciej Klociński jest piosenkarzem i muzykiem. Występuje nie tylko w Polsce, ale również w Rosji przed moskiewską i petersburską publicznością.

Jest laureatem wielu nagród, wśród których znalazła się ta prestiżowa za śpiewanie rosyjskich romansów, którą otrzymał w Moskwie. Mimo młodego wieku śpiewa stare rosyjskie romanse i piosenki retro z okresu dwudziestolecia wojennego. Rosjanie, czego nie ukrywa, go kochają. Jaka jest rosyjska publiczność? „Rosjanie są przede wszystkim bardzo gościnni, niesamowicie uprzejmi i serdeczni”- odpowiada z uśmiechem. W rozmowie wielokrotnie mówi także o swojej fascynacji folklorem warszawskim, na czele którego stał nieżyjący już Janusz Mulewicz, miłości do rosyjskich kobiet i o planach na przyszłość.

Wesprzyj Fundację Dziennikarską mediumpubliczne.pl

Zdjęcia użyte w artykule pochodzą z biblioteki zdjęć MP oraz Pana Macieja Klocińskiego.

Chcesz napisać polemikę? Wyślij swój tekst na kontakt@mediumpubliczne.pl
Czy zgadzasz się z tezą artykułu? NieTak (Ocena: +1, liczba głosów: 1)
Loading...
The following two tabs change content below.
mm

Ewelina Rubinstein

Ewelina Rubinstein to prawniczka i dziennikarka, absolwentka studiów prawniczych w Warszawie. Obecnie mieszka i pracuje zarówno w Polsce, jak i w Izraelu. W 2014 roku zadebiutowała mini-powieścią pt.: "Nina, prawdziwa historia". W marcu 2016 roku w Jerozolimie ukazała się jej druga książka napisana w języku angielskim pt.: "Everything is possible". Jest autorką reportaży związanych z Bliskim Wschodem. Jej teksty publikowane są również na łamach czasopisma "Midrasz". W październiku ukazała się jej trzecia książka "Jerozolima. Miasto Boga". Od roku związana na stałe z Medium Publicznym.